Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Japonia M: Niesamowity weekend Bartosza Kurka

Japonia M: Niesamowity weekend Bartosza Kurka

fot. WolfDogsNagoya

W wymagających starciach z Suntory Sunbirds kapitan reprezentacji Polski Bartosz Kurek pokazał próbkę swoich umiejętności. W ten weekend jego zespół rozegrał dwa pięciosetowe starcia, w wyniku których obronił fotel lidera japońskiej VLeague i zapewnił sobie awans do Final Four.

Pod znakiem walki lidera z wiceliderem tabeli japońskiej VLeague stała rywalizacja pomiędzy Wolf Dogs Nagoja Bartosza Kurka z Suntory Sunbirds, w którym występuje Dmitrij Muserskij. Dwumecz zakończył się w sumie w dziesięciu setach – w pierwszym starciu ekipa kapitana reprezentacji Polski musiała pogodzić się z porażką 2:3 (25:20, 16:25, 25:23, 23:25, 13:15), a w drugim wygrała 3:2 (25:19, 23:25, 25:19, 23:25, 15:10). Dzięki drugiej wygranej Wolf Dogs utrzymał pozycję lidera rozgrywek oraz zapewnił sobie awans do Final Four.W obu spotkaniach Kurek grał pierwsze skrzypce, zdobywając w nich po 35 punktów. W pierwszej potyczce wykonał aż 66 ataków, kończąc 32 z nich (prawie 49-proc. skuteczności) oraz dołożył dwa oczka zagrywką i jedno blokiem. Z kolei w drugim atakował z niemal 69-proc. skutecznością (33 skończone z 48 wykonanych ataków), do której dołożył dwa punkty uzyskane blokiem.

Pierwsze starcie w ten weekend ma już za sobą wciąż walczący o awans do Final Four Panasonic Panthers Michała Kubiaka. Jego ekipa pokonała w sobotę Osaka Sakai Blazers 3:1 (25:14, 25:18, 22:25, 25:23), a były kapitan polskiej kadry uzbierał w tym starciu 20 oczek, z czego dwa dodał do swojego dorobku blokiem i jedno serwisem. Dołożył do tego niemal 57-proc. skuteczność w ataku oraz prawie 56-proc. dokładność w przyjęciu zagrywki.

źródło: przegladsportowy.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę