Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Japonia M: Kolejne zwycięstwa zespołów z Polakami w składach

Japonia M: Kolejne zwycięstwa zespołów z Polakami w składach

W lidze japońskiej dobiega końca faza zasadnicza. Drużyna Wolfdogs Nagoya z Bartoszem Kurkiem w składzie pokonała Toray Arrows w czterech setach. Panasonic Panthers Michała Kubiaka wygrało natomiast z Suntory Sunbirds 3:0. W niedzielę ostatnie mecze tej części sezonu. Tabeli ligi japońskiej obecnie przewodzi zespół Bartosza Kurka, zaś ekipa z Michałem Kubiakiem w składzie plasuje się na trzeciej lokacie.

W sobotę Pantery pokonały Suntory Sunbirds bez straty seta. W kolejnych odsłonach gospodarze wygrywali do 22, 19 i 19. Michał Kubiak wystąpił w całym meczu i był drugim najczęściej atakującym zawodnikiem swojej drużyny. Zdobył dziewięć punktów, atakując z 47% skutecznością. Liderem zespołu był Tatsunobu Otsuka. W szeregach rywali wyróżniał się natomiast Masafumi Kuriyama.

Kolejny bardzo dobry występ na swoim koncie zapisał Bartosz Kurek. Jego Wolfdogs Nagoya wygrało z Toray Arrows 3:1 (21:25, 25:22, 25:22, 25:19). Polski atakujący był Najlepiej punktującym zawodnikiem swojego zespołu. Do 25 celnych ataków (57% skuteczności) dołożył po dwa asy i bloki. Najczęściej punktował w tym meczu zawodnik rywali – Krisztián Pádár. Węgier do 27 skutecznych ataków (53%) dodał trzy bloki.

Już w niedzielę rozegrane zostaną ostatnie mecze fazy zasadniczej ligi japońskiej. Obecnie w tabeli prowadzą siatkarze Wolfdogs Nagoya z 26 zwycięstwami, drugie miejsce zajmuje Suntory Sunbirds a trzecie Panasonic Panthers. Bartosz Kurek jest trzecim najczęściej punktującym siatkarzem ligi (735 punktów). W rankingu przewodzi Christian Padar (837) a drugie miejsce zajmuje Sharon Vernon Evans (741). Michał Kubiak z 557 punktami na swoim koncie plasuje się na 7. lokacie.

źródło: opr. własne, vleague.jp