Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Japonia M: Kolejne zwycięstwa zespołów z Polakami w składach

Japonia M: Kolejne zwycięstwa zespołów z Polakami w składach

fot. WolfDogsNagoya

W lidze japońskiej dobiega końca faza zasadnicza. Drużyna Wolfdogs Nagoya z Bartoszem Kurkiem w składzie pokonała Toray Arrows w czterech setach. Panasonic Panthers Michała Kubiaka wygrało natomiast z Suntory Sunbirds 3:0. W niedzielę ostatnie mecze tej części sezonu. Tabeli ligi japońskiej obecnie przewodzi zespół Bartosza Kurka, zaś ekipa z Michałem Kubiakiem w składzie plasuje się na trzeciej lokacie.

W sobotę Pantery pokonały Suntory Sunbirds bez straty seta. W kolejnych odsłonach gospodarze wygrywali do 22, 19 i 19. Michał Kubiak wystąpił w całym meczu i był drugim najczęściej atakującym zawodnikiem swojej drużyny. Zdobył dziewięć punktów, atakując z 47% skutecznością. Liderem zespołu był Tatsunobu Otsuka. W szeregach rywali wyróżniał się natomiast Masafumi Kuriyama.Kolejny bardzo dobry występ na swoim koncie zapisał Bartosz Kurek. Jego Wolfdogs Nagoya wygrało z Toray Arrows 3:1 (21:25, 25:22, 25:22, 25:19). Polski atakujący był Najlepiej punktującym zawodnikiem swojego zespołu. Do 25 celnych ataków (57% skuteczności) dołożył po dwa asy i bloki. Najczęściej punktował w tym meczu zawodnik rywali – Krisztián Pádár. Węgier do 27 skutecznych ataków (53%) dodał trzy bloki.

Już w niedzielę rozegrane zostaną ostatnie mecze fazy zasadniczej ligi japońskiej. Obecnie w tabeli prowadzą siatkarze Wolfdogs Nagoya z 26 zwycięstwami, drugie miejsce zajmuje Suntory Sunbirds a trzecie Panasonic Panthers. Bartosz Kurek jest trzecim najczęściej punktującym siatkarzem ligi (735 punktów). W rankingu przewodzi Christian Padar (837) a drugie miejsce zajmuje Sharon Vernon Evans (741). Michał Kubiak z 557 punktami na swoim koncie plasuje się na 7. lokacie.

źródło: opr. własne, vleague.jp

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę