Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Japonia: Kolejne zwycięstwa drużyn z Polakami. Kurek z 37 punktami

Japonia: Kolejne zwycięstwa drużyn z Polakami. Kurek z 37 punktami

Udany weekend mają za sobą drużyny Michała Kubiaka i Bartosza Kurka w lidze japońskiej. Panasonic Panthers po raz drugi wygrały z Oitą Miyoshi, tym razem 3:1. Nagoya Wolfdogs Bartosza Kurka w tym samym stosunku okazała się lepsza od Toray Arrows. Polski atakujący może się pochwalić w niedzielnym meczu imponującą zdobyczą  punktową – 37 oczek.

Bartosz Kurek bez wątpienia poprowadził swój zespół do drugiej wygranej w sezonie. Atakował aż 61 razy, z czego udanie 33, co dało mu skuteczność na poziomie 54%. Do tego dołożył 3 asy serwisowe i blok. Po drugiej stronie siatki 30 punktów zdobył Krisztián Pádár. W dwóch pierwszych setach forma zespołów falowała. Raz pewnie wygrali siatkarze Wolfdogs Nagoya, a raz Toray Arrows. Walka rozgorzała w dwóch ostatnich setach, ale ostatecznie to Nagoya Wolfdogs zachowali więcej zimnej krwi i mogli się cieszyć z wygranej 3:1.

Niepokonana jest w tej fazie sezonu ekipa wicemistrza Kraju Kwitnącej Wiśni, Panasonic Panthers. Michał Kubiak i spółka od  Oita Miyoshi okazali się słabsi tylko w drugim secie. „Pantery”  były lepsze pod każdym względem. Atakowały ze skutecznością 58% przy 44% oponenta. W asach serwisowych było 8:3. Michał Kubiak imponował skutecznością w ofensywie. Na 18 prób ataku, udanie zakończył 12 (67%), do tego dorobku dołożył blok i cztery asy serwisowe. Łącznie zdobył więc 17 punktów. Polak przyjmował zagrywkę 20 razy notując wskaźnik na poziomie 42.5%. O jeden punkt więcej zdobył Kunihiro Schimizu (18).

Wyniki 4. kolejki ligi japońskiej:

Panasonic Panthers – Oita Miyoshi 3:1
(25:17, 23:25, 25:21, 25:14)

Toray Arrows – Wolfdogs Nagoya 1:3
(17:25, 25:18, 23:25, 22:25)

Po czterech kolejkach Panasonic Panthers są wiceliderem tabeli z 12 punktami, zaś Nagoya Wolfdogs z bilansem dwóch zwycięstw i dwóch porażek i 6 punktami zajmuje szóstą lokatę. Liderem jest także niepokonany JT Thunders, który ma lepszy bilans setów od Panasonic Panthers (w tym sezonie nie przegrał jeszcze ani jednej partii, Pantery zaś przegrały trzy sety).

źródło: inf. własna, vleague.jp