Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jan Such: Przywróćmy siatkarsko Lwów Polsce

Jan Such: Przywróćmy siatkarsko Lwów Polsce

fot. archiwum

Na Ukrainie ten zespół nie ma sobie równych, chciałby więc spróbować sił w naszym kraju. Wygrywał sparingi z Resovią czy Treflem. Przywróćmy Lwów Polsce przynajmniej siatkarsko – powiedział Jan Such, który jest zwolennikiem dołączenia do rozgrywek PlusLigi drużyn z Berlina i Lwowa.

Dwa zagraniczne kluby zgłosiły chęć gry w PlusLidze. Są nimi Berlin Recycling Volleys oraz Barkom Każany Lwów. W drugim z nich w sezonie 2015/2016 pracował Jan Such, który jest zwolennikiem dołączenia klubów z Ukrainy i Niemiec do polskich rozgrywek. – Już w czasach, gdy byłem trenerem Barkom-Każany mówiło się o pomyśle dołączenia zespołu do rozgrywek o mistrzostwo Polski. Na Ukrainie ten zespół nie ma sobie równych, chciałby więc spróbować sił w naszym kraju. Oni mają naprawdę mocną drużynę, piękną halę, która może pomieścić ponad 2000 widzów i są bardzo dobrze zorganizowanym klubem. Wygrywali sparingi z Resovią czy Treflem. Przywróćmy Lwów Polsce przynajmniej siatkarsko – zaapelował Jan Such.Jego zdaniem mistrz Ukrainy urozmaiciłby rozgrywki PlusLigi, a jednocześnie nie wpłynął na obniżenie ich poziomu. – Na pewno nie zaniżyliby poziomu, bo to mocna i fajna drużyna. Do tej pory jej starania o dołączenie do PlusLigi nie spotkały się ze zrozumieniem, choć wiem, że w tej sprawie były prowadzone rozmowy nawet z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Gdyby teraz znalazło się dla niej miejsce, byłoby fajnie – podkreślił były reprezentant Polski i trener wielu klubów, w tym także Resovii Rzeszów.

Zwrócił on jednak uwagę również na aspekt liczebności drużyn w PlusLidze. Gdyby ponownie została ona powiększona do szesnastu zespołów, to według niego jedynym sensownym rozwiązaniem byłoby podzielenie stawki na dwie grupy. – Czasy są teraz trudne, kluby borykają się z wieloma trudnościami. Jeśli mielibyśmy powiększyć ligę do 16 zespołów, to wtedy trzeba byłoby ją podzielić na dwie ośmiozespołowe grupy. Po rozegraniu meczów systemem każdy z każdym, lepsze czwórki walczyłyby o medale, a gorsze o utrzymanie. Z udziałem zespołu ze Lwowa – zakończył Jan Such.

Więcej w Przeglądzie Sportowym

Pomysł gry zagranicznych drużyn w PlusLidze:

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: opr. własne, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę