Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jan Król: Będziemy chcieli zmienić swój system gry

Jan Król: Będziemy chcieli zmienić swój system gry

fot. Indykpol AZS Olsztyn

– Rozpoczęliśmy treningi w niepełnym składzie. Większość zawodników jest ze swoimi reprezentacjami i uczestniczy w mistrzostwach świata. Będziemy chcieli zmienić swój system gry w porównaniu do ubiegłego sezonu – powiedział Jan Król, kapitan Indykpolu AZS Olsztyn.

Olsztynianie trenują w zaledwie siedmioosobowym składzie, większość zawodników uczestniczy w mistrzostwach świata. –  Dzisiejszy poranny trening był krótki, mieliśmy ćwiczenia w siłowni. Treningi na siłowni trwają od półtorej do dwóch godzin. To, że jestem kapitanem drużyny bierze się z racji mojego wieku, z tego że grałem kilka sezonów w PlusLidze. W chwili obecnej trenujemy w siedmiu, co spowodowane jest tym, że wielu zawodników jest w kadrach swoich drużyn narodowych – powiedział Jan Król.W zajęciach treningowych seniorom pomagają młodzieżowcy, dla których jest to dobra lekcja. – Treningi prowadzi Marcin Mierzejewski, wywiązuje się ze swojej roli bardzo dobrze, ponadto pomagają nam młodzieżowcy. Ja będąc juniorem nie miałem możliwości trenowania ze starszymi zawodnikami. Dla młodych zawodników jest to dobra okazja do zobaczenia bardziej doświadczonych siatkarzy. Uważam, że Polska obroni tytuł mistrza świata, drugą ekipa będzie Francją, a brązowy medal zdobędzie Ukraina, która sprawi niespodziankę – dodał zawodnik.

W najbliższy piątek i sobotę olsztynianie rozegrają dwa sparingi z Treflem Gdańsk. – W tych meczach będzie rotacja w składzie. Wynik w tym meczu nie będzie ważny, skupimy się na swojej grze, skupimy się na swoich umiejętnościach. Będziemy chcieli popełnić jak najmniej błędów, będziemy szukali swojego systemu gry. System gry będzie się różnił od systemu z ubiegłego sezonu – zakończył siatkarz.

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę