Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Rozgrywający Projektu: Zaliczka nie może nas uśpić

Rozgrywający Projektu: Zaliczka nie może nas uśpić

fot. PressFocus

Projekt Warszawa we wtorek wieczorem stanie przed szansą zdobycia Pucharu Challenge. We własnej hali stołeczni wygrali 3:1 i zapewnili sobie przed rewanżem całkiem solidną zaliczkę. Zarówno Andrzej Wrona, jak i Jan Firlej w rozmowie z Polsatem Sport tonowali jednak nastroje. Obaj podkreślali, że Włosi we własnej hali będą groźni.

Trzeba zapomnieć o pierwszym meczu

W pierwszym meczu warszawianie wygrali 3:1. W ataku obie ekipy zaprezentowały podobny poziom, jednak stołeczni zdobyli 7 punktów więcej blokiem i znacznie lepiej przyjmowali oraz zagrywali. Zaliczka przed rewanżem jest solidna, ale Jan Firlej, rozgrywający Projektu Warszawa, podkreślił, że zespół nie może grać z myślą o niej.

Zaliczka z pierwszego meczu jest fajna, jest to z tyłu głowy, ale nie może nas to uśpić. Nie ma co liczyć, że będzie to mecz do jednej bramki, że łatwo i przyjemnie wygramy. Od początku musimy wyjść pełni energii, skupieni i zobaczymy, jak to będzie wyglądało. Mam nadzieję, że będzie fajna atmosfera i że będzie dobre widowisko – zaznaczył zawodnik.

Historia pucharów nauką przed rewanżem

Emocje tonował również Andrzej Wrona, środkowy warszawskiego zespołu. – To jest bardzo trudny krok do zrobienia, absolutnie nie będzie komfortowo. To pokazała też historia finałów, że drużyna, która wygrywała pierwszy mecz – jak chociażby Vero Volley Monza – potem przegrywała finał w złotym secie. To uczula nas przed spotkaniem, że musimy być bardzo ostrożni i walczyć. Nie możemy mieć w głowie takiej furtki, że możemy przegrać seta. Musimy walczyć o pełną pulę, wyszarpać zwycięstwo. Rywale zagrają u siebie jeszcze lepiej, szczególnie na zagrywce, bo to jest ich hala. W tej hali to oni są faworytami. Ale my mamy marzenia takie jak mieliśmy przed rozpoczęciem tych rozgrywek, aby ten puchar zdobyć. Na pewno będziemy walczyć o niego z całych sił – podkreślił.

Finał jest tylko jeden. Walczy się w nim na maksa i daje się z siebie wszystko, żeby wygrać. Jestem pewien, że nasi przeciwnicy zagrają lepsze spotkanie. Z tego powodu nasza drużyna musi być jeszcze bardziej gotowapowiedział Strefie Siatkówki trener warszawskiej drużyny, Piotr Graban.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved