Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Jan De Brandt dołączył do sztabu Austriaków

Jan De Brandt dołączył do sztabu Austriaków

fot. CEV

Austriacy przygotowują się do kwalifikacji do mistrzostw Europy 2021. Do ich sztabu szkoleniowego dołączył Jan De Brandt. 61-letni Belg ma pomóc im zdobyć przepustkę na czempionat Starego Kontynentu.

Jan De Brandt pracował w wielu siatkarskich ligach, był także szkoleniowcem reprezentacji Belgii oraz Węgier. W ostatnim czasie przejął żeńską reprezentację Austrii. Jego podopieczne dopiero w maju przyszłego roku powalczą w kwalifikacjach do mistrzostw Europy, więc austriaccy działacze postanowili wykorzystać jego doświadczenie, dołączając go do sztabu szkoleniowego męskiej reprezentacji. Ta w Steinbrun pod wodzą Radovana Gacicia przygotowuje się do styczniowych eliminacji do czempionatu Starego Kontynentu.Pierwszy szkoleniowiec Austriaków nie ukrywał radości z faktu, że udało mu się namówić do współpracy De Brandta. – Pomysł polegał na zatrudnieniu kolejnego doświadczonego trenera do kadry, a Jan jest już przecież częścią austriackiej rodziny siatkarskiej. Krótka rozmowa nam wystarczyła. Doszliśmy do porozumienia w 15 minut. Bardzo cieszę się, że ta współpraca jest możliwa i jestem pewien, że jego doświadczenie będzie ważnym elementem układanki, który przyczyni się do udanych kwalifikacji – powiedział Radovan Gacić.

Belg nie ukrywa, że propozycja znalezienia się w sztabie męskiej reprezentacji Austrii była dla niego zaskoczeniem. – Na początku byłem zaskoczony, kiedy Rado zapytał mnie, czy mógłbym pomóc mu i jego drużynie w kwalifikacjach do mistrzostw Europy. Po kilku minutach rozmowy stało się dla mnie jasne, że jestem gotowy i chętny do pomocy. W końcu mogłem poznać już jego drużynę na wspólnym obozie w czerwcu. Chciałbym spróbować wnieść swój wkład w pomyślną kwalifikację Austriaków na mistrzostwa. Mam trzydziestoletnie doświadczenie jako trener na najwyższym poziomie – nie tylko w pracy z kobietami, ale także z mężczyznami. Siatkówka to moja pasja. Wierzę, że wiele swojego doświadczenia mogę przekazać – podkreślił Jan De Brandt.

Od 12 do 17 stycznia w Haderze Austriacy o prawo gry w mistrzostwach Europy zagrają z reprezentacjami Izraela i Bułgarii, mierząc się z nimi dwukrotnie. Tylko zwycięzca zyska przepustkę na czempionat Starego Kontynentu. Drugi zespół w stawce będzie musiał czekać na majowe rozstrzygnięcia w pozostałych grupach.

źródło: cev.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved