Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Szyszka: Największe zmęczenie u zawodników będzie w czwartym tygodniu pracy

Jakub Szyszka: Największe zmęczenie u zawodników będzie w czwartym tygodniu pracy

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Na początku zajęcia będą dość spokojne. Trzy razy w tygodniu będziemy spotykać się na siłowni, a także na boisku na powietrzu. Od drugiego, trzeciego tygodnia będziemy wchodzić na coraz większe obciążenia, żeby budować siłę. Tak będą wyglądały nasze pierwsze tygodnie pracy – powiedział o przygotowaniach Czarnych Jakub Szyszka, trener przygotowania fizycznego.

Wielkimi krokami zbliża się początek przygotowań do kolejnego sezonu w PlusLidze. Na wspólnych zajęciach spotkają się między innymi siatkarze cer rad Czarnych Radom, ale zanim to nastąpi poszczególni zawodnicy trenują indywidualnie.Wszyscy zawodnicy dostali czterotygodniowe plany wprowadzające, żeby nie zaczęli treningów bez żadnego przygotowania. Obecnie trwają też testy skocznościowe, izometryczne, funkcjonalne. Większość z chłopaków jest gotowa. Są w treningu cały czas, grają w siatkówkę, więc na pewno będą gotowi do pracy – powiedział Jakub Szyszka, według którego w Radomiu drużyna będzie miała doskonałe warunki do pracy. – Naszą bazą będzie największa siłownia w Radomiu, gdzie będziemy mieli do dyspozycji najlepszy sprzęt, wszystko czego potrzebujemy. Bazą przygotowań będą także MOSiR, plaża oraz stadion lekkoatletyczny – dodał trener przygotowania fizycznego ekipy z Mazowsza.

Podopieczni Roberta Prygla ze względu na długą przerwę od rozgrywania meczów i wspólnych treningów powoli będą wracali do pracy. – Na początku zajęcia będą dość spokojne. Trzy razy w tygodniu będziemy spotykać się na siłowni, a także na boisku na powietrzu. Na pewno od drugiego, trzeciego tygodnia będziemy wchodzić na coraz większe obciążenia, żeby budować siłę. Tak będą wyglądały nasze pierwsze tygodnie pracy. Na pewno największe zmęczenie u zawodników będzie w trzecim i czwartym tygodniu. W kolejnym tygodniu będzie zejście z ciężarów. Będzie to moment kulminacyjny. Potem ponownie będziemy wracać do ciężarów, ale wtedy już obierzemy inną metodę treningów – podkreślił Szyszka, który będzie kontrolował pracę siatkarzy. – Najbardziej będę zwracał uwagę na zangażowanie chłopaków, na przykładanie się ich do techniki, żeby nie zrobili sobie krzywdy – zakończył.

źródło: Czarni TV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved