Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Szymański: Czuję się dobrze w Katowicach

Jakub Szymański: Czuję się dobrze w Katowicach

fot. siatkakielce.pl

– Realnie patrzyłem na swoje możliwości i wiedziałem, na co mnie w danym momencie stać. Jestem zadowolony z tego, jak potoczyły się dla mnie dwa ostatnie lata – mówił w rozmowie z klubowymi mediami Jakub Szymański po podpisaniu nowej, dwuletniej umowy z GKS-em Katowice.

– Przede wszystkim przekonała mnie wizja budowanego składu, mojej roli w zespole i ludzi, z którym będę pracował przez następne lata. Zdążyłem dobrze poznać Katowice, naszą halę i do tego mam zaufanie do sztabu trenerskiego. Czuję się tutaj dobrze i to jest jeden z głównych powodów mojej decyzji.Apetyt na odgrywanie coraz ważniejszej roli w składzie GieKSy jest spory?

Jakub Szymański: – Każdy zawodnik walczy o miejsce w podstawowym składzie i dąży do tego, by grać jak najwięcej i mieć dobrą pozycję w drużynie. Czuję, że wciąż się rozwijam w szybkim tempie i idę do przodu, a chęci do grania w jak największym wymiarze czasu są coraz większe. Co nie zmienia faktu, że potrzeba będzie ciężkiej pracy i wytrwałości, by wywalczyć sobie miejsce w składzie.

W ostatnim sezonie wystąpiłeś z 17 meczach GKS-u, dwa lata temu było to 7 rozegranych gier. Jak oceniasz swoje siatkarskie postępy w dwóch ostatnich latach?

– Według mnie ten rozwój jest odpowiedni. Wiadomo, że zawodnik w moim wieku i o podobnym doświadczeniu ligowym marzy przede wszystkim o tym, by grać w pierwszej szóstce przez cały czas. Niektórzy wskakują na ten najwyższy ligowy poziom, ale ja w swoim przypadku realnie patrzyłem na swoje możliwości i wiedziałem, na co mnie w danym momencie stać. Jestem zadowolony z tego, jak potoczyły się dla mnie dwa ostatnie lata.

Kibice z pewnością pamiętają twój występ w wyjazdowym meczu sezonu 2019/2020 z BKS-em Visła Bydgoszcz, który wygraliście mimo prowadzenia rywala 2:0, a także domowe spotkanie ze Ślepskiem Malow Suwałki w ostatnim sezonie, w którym bardzo pomogłeś zespołowi w wygranej 3:1. Takie spotkania i momenty budują pewność siebie?

– Tak, to dla mnie miłe wspomnienia i ważne momenty w dotychczasowej drodze siatkarskiej. Wejście z kwadratu rezerwowych i pomoc w odwróceniu wyniku spotkania to wymarzony scenariusz. Dobrze pamiętam te wspomniane wcześniej mecze, ale mam też w głowie spotkania, które nie poszły po mojej myśli i korzystam z nich, by dobrze zanalizować swoją grę i poprawiać się w kolejnych miesiącach. Trzeba realnie patrzeć na swoją formę, dostrzegać dobre i gorsze chwile.

W jakim elementach czujesz się siatkarzem lepszym niż dwa lata temu?

– Myślę, że największe postępy zrobiłem w, nazwijmy to, myśleniu boiskowym. Zawdzięczam to trenerom, ale także kolegom z boiska, którzy zawsze służyli mi radami podczas treningów i meczów, podpowiadali, jak właściwie reagować na różne sytuacje podczas gry. Do tego zdecydowanie lepiej spisuję się teraz w przyjęciu, choć zdaję sobie sprawę, że to jeszcze nie jest maksimum moich możliwości w tym elemencie i mogę być w nim lepszy.

A jak przebiegła twoja aklimatyzacja w Katowicach?

– Przyznam szczerze, że przyjeżdżając dwa lata temu do Katowic z Kielc, miałem obawy, związane głównie z wielkością miasta i myślami, czy na pewno poradzę sobie w takim miejscu. Całe życie mieszkałem w dużo mniejszych miejscowościach i nie wiedziałem, czy przystosuję się do innego stylu życia niż na wsi. Ale teraz mogę powiedzieć, że wszelkie obawy nie były potrzebne, bo Katowice bardzo mi pasują i czuję się w nich dobrze i bezpiecznie. Do tego mamy dobre warunki do trenowania i rozgrywania spotkań; myślę, że na tle wielu klubów Katowice wypadają pod tym względem naprawdę dobrze.

Czego oczekujesz po następnych sezonie w wykonaniu siatkarskiej GieKSy?

– Dla mnie cel jest jeden: walka w każdym meczu o jak najlepsze rezultaty i gra na jak najwyższym poziomie. Nie będę mówił o konkretnych miejscach w tabeli – jeżeli będziemy podchodzili do każdego spotkania z odpowiednim zaangażowaniem, to na pewno będziemy zdobywali ważne ligowe punkty i stworzymy sobie szansę, by wiele osiągnąć.

źródło: siatkowka.gkskatowice.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę