Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Jakub Rybicki zostaje w Lindemans Aalst, Janusz Górski odchodzi

Jakub Rybicki zostaje w Lindemans Aalst, Janusz Górski odchodzi

fot. Klaudia Piwowarczyk

Młody przyjmujący, Jakub Rybicki także w kolejnym sezonie będzie bronił barw belgijskiego Lindemans Aalst. Dla 21-latka będzie to drugi sezon w tym klubie. Z zespołem pożegnał się za to Janusz Górski, który zdecydował się na powrót do kraju.  Lindemans Aalst przerwany przez pandemię koronawirusa sezon 2019/2020 zakończył na pozycji lidera po fazie zasadniczej, zdążył także przejść pierwszą rundę play-off pokonując VBC Waremme.

Dla Jakuba Rybickiego był to pierwszy wyjazd zagraniczny. Młody przyjmujący po ukończeniu SMS-u Spała spędził dwa sezony w barwach Cerrad Czarnych Radom (2017-2019). Nie miał jednak okazji do regularnego grania. Więcej szans gry otrzymywał dopiero po transferze do Lindemans Aalst, gdzie wielokrotnie pomagał zespołowi w odniesieniu zwycięstwa. Młody przyjmujący czuł się w klubie na tyle dobrze, że zdecydował się pozostać w nim także na kolejny sezon (2020/2021), co ważne zadowoleni z Rybickiego byli także władze klubu.Z zespołem pożegna się za to inny Polak, Janusz Górski, który barw Lindemans Aalst bronił w sezonie 2014/2015, by powrócić w 2018 roku.  Zdecydował się on na powrót do Polski.  Trzecim Polakiem w tym klubie jest Adrian Staszewski, występujący w Lindemans Aalst już od 2015 roku.

W nowym sezonie w barwach Lindemans Aalst będzie występowało dwóch utalentowanych nastolatków Wout D’heer  (18 lat) i Robbe Van de Velde (17 lat). W belgijskim klubie grają już także dwaj inni młodzi gracze Seppe Van Hoyweghen (rocznik 2000)  i Tim Verstraete (rocznik 1999).

View this post on Instagram

Transfernieuws | 23.05.2020 | Onze jonge Poolse receptiehoek #JakubRybicki (21 jaar) zal ook komend seizoen de kleuren van #LindemansAalst verdedigen. Afgelopen seizoen toonde “Kuba” meermaals wat hij in zijn mars heeft en de sportieve staf beloonde hem hiervoor dan ook met een verlengd verblijf. Hij is ondertussen al de 5de speler jonger dan 22 jaar die komend seizoen tussen de lijnen zal staan bij Lindemans Aalst. Afscheid nemen doen we van Janusz Gorski (terug naar Polen) en Markkus Keel die in Finland aan de slag kan. We wensen beide heren enorm te bedanken voor het afgelopen seizoen(en), een seizoen waar we als leider de reguliere competitie afsloten en voor het 2de jaar op rij de beker finale speelden in het Antwerpse Sportpaleis. Iets wat Janusz ook al met deze ploeg kon beleven in 2015 maar dan als winnaar van de beker.

A post shared by Lindemans Aalst (@lindemansaalst) on

 

 

źródło: inf. własna, lindemansaalst.be

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę