Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jakub Rohnka: Zobaczymy, jak odnajdziemy się w nowej roli

Jakub Rohnka: Zobaczymy, jak odnajdziemy się w nowej roli

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Na przyjęciu mamy bardzo dużą rywalizację, więc trudno, aby każdy z nas grał regularnie. Ja dostałem szansę we Wrocławiu i cieszę się, że ją wykorzystałem. To był dobry mecz, w który wszyscy włożyliśmy mnóstwo ciężkiej pracy. Bez niej nie byłoby ani zwycięstwa, ani statuetki – powiedział Jakub Rohnka, przyjmujący MKS-u.

Sztab szkoleniowy będzińskiego MKS-u stara się maksymalnie wykorzystać głębię składu, którą posiada. Tym razem, w porównaniu do poprzedniego meczu z KPS-em Siedlce, trener Wojciech Serafin od początku postawił m.in. na Jarosława Macionczyka, Mateusza Frąca oraz wspomnianego wcześniej Jakuba Rohnkę. – Jesteśmy zespołem już kilka miesięcy i każdy z każdym jest już w jakimś stopniu zgrany, więc myślę, że nie ma to dużego znaczenia, w jakim składzie zaczynamy grać. Wiadomo, że wszyscy otrzymują szansę i robimy wszystko, aby ją wykorzystać i w jak największym stopniu pomóc drużynie w wygraniu każdego kolejnego meczu – stwierdził siatkarz.We wrocławskiej Orbicie najwięcej problemów będzinianie mieli z Bartłomiejem Zawalskim i Mariuszem Schamlewskim, z usług których często korzystał Leon Dervisaj. Niemiecki rozgrywający posłał do środkowych aż 30 piłek, a 18 z nich ci zamienili na punkty. – Dużo gry środkiem napsuło nam sporo krwi. Poza tym rywale niczym nas nie zaskoczyli, zaprezentowali w zasadzie to, czego się spodziewaliśmy. Tym razem mieli przewagę hali, więc ten mecz był troszkę trudniejszy niż pierwszy, ale pokazaliśmy, że jesteśmy dobrym zespołem i wygraliśmy dość pewnie za trzy punkty – mówił siatkarz.

Piątek jest dniem odpoczynku, po którym siatkarze MKS-u rozpoczną przygotowania do wtorkowego spotkania w 1/4 finału Pucharu Polski z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. – Oni muszą, my możemy, ale też chcemy i wygrać, i awansować. Dla nas będzie to nowa sytuacja, bo po raz pierwszy w sezonie nie przystąpimy do meczu w roli faworyta, względem którego zawsze są oczekiwania, że będzie wygrywał. Zobaczymy, jak odnajdziemy się w nowej roli, w której będziemy chcieli pokazać kawał dobrej siatkówki i pełnię naszych umiejętności, po to by być może sprawić niespodziankę – zakończył przyjmujący.

źródło: mksbedzin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę