Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jakub Rohnka: Potrzebna będzie nam cierpliwość

Jakub Rohnka: Potrzebna będzie nam cierpliwość

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Musimy po dwóch miesiącach przerwy spokojnie wrócić do treningów i budować odpowiednią dyspozycję. Wiadomo, że po tak długiej przerwie od gry wszystko na pewno nie będzie wyglądało tak, jak chcemy. Potrzebna będzie nam cierpliwość i spokój – powiedział przyjmujący MKS-u Będzin Jakub Rohnka.

Siatkarze MKS-u Będzin jako ostatni zakończyli miniony sezon w I lidze. Jeszcze w maju grali baraże ze Stalą Nysa o wejście do PlusLigi. Wówczas nie udało im się pokonać podopiecznych Daniela Plińskiego, tak więc ponownie zagrają na zapleczu elity. Powoli zaczynają już przygotowania do następnych rozgrywek.– Dwa miesiące przerwy to wystarczający czas, aby zregenerować się i wrócić do zdrowia. Nie ma co ukrywać, że poprzedni sezon był dla nas długi i bardzo męczący, ale uważam, że te dwa najbliższe miesiące wystarczą nam na przygotowanie się do kolejnego sezonu – powiedział Jakub Rohnka.

W międzysezonowej przerwie działacze zespołu znad Czarnej Przemszy sięgnęli po wzmocnienia. Do MKS-u dołączyli między innymi: Renee Teppan, Jarosław Macionczyk, Bartosz Pietruczuk, Hubert Piwowarczyk i Maciej Olenderek. Mają oni wzmocnić rywalizację na poszczególnych pozycjach.  – Konkurencja jest duża, ale działa to na plus dla poszczególnych zawodników oraz dla całej drużyny. Rywalizacja o miejsce w składzie będzie na każdej pozycji. Każdy z zawodników będzie chciał udowodnić trenerowi, że zasługuje na grę. Zobaczymy jak będzie. Na pewno dyspozycja w pierwszych miesiącach zadecyduje, ale i tak wszystko będzie zależało od trenera – ocenił przyjmujący będzińskiej ekipy.

Przez najbliższe tygodnie będzie ona budowała formę, aby od początku sezonu dobrze prezentować się na pierwszoligowych parkietach, a ten zacznie się w drugiej połowie września. – Musimy po dwóch miesiącach przerwy spokojnie wrócić do treningów i budować odpowiednią dyspozycję. Wiadomo, że po tak długiej przerwie od gry wszystko na pewno nie będzie wyglądało tak jak chcemy. Potrzebna będzie nam cierpliwość i spokój, aby w sezonie już grać na swoim poziomie – zakończył Jakub Rohnka.

źródło: MKS Będzin - YouTube, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę