Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jakub Rohnka: Mieliśmy drugi finał z rzędu i drugi raz go przegraliśmy

Jakub Rohnka: Mieliśmy drugi finał z rzędu i drugi raz go przegraliśmy

fot. Klaudia Piwowarczyk

Exact Systems Norwid Częstochowa wygrał trzecie spotkanie finałowe, wygrał I ligę w tym sezonie i wywalczył awans do PlusLigi. Będzinianie mieli w tej rywalizacji swoje szanse, jednak częstochowianie okazali się od nich lepsi. – Taka jest siatkówka, kto zagrywa, ten wygrywa. To porzekadło sprawdziło się w tym meczu – powiedział po trzecim starciu przyjmujący MKS-u Będzin, Jakub Rohnka.

Trzecie starcie finałowe I ligi siatkarzy otworzył w miarę wyrównany set, choć im bliżej jego końca, tym Norwid coraz mocniej przejmował inicjatywę. Najbardziej wyrównaną w tym starciu drugą odsłonę zakończyła gra na przewagi i wygrana MKS-u. Ten postawił się rywalom jeszcze w trzeciej partii, ale w ostatniej musiał już uznać ich zdecydowaną wyższość. Częstochowianie z akcji na akcję rozkręcali się coraz bardziej. Posyłali na stronę przeciwników świetne zagrywki (tylko w tej odsłonie cztery asy serwisowe), wyśmienicie pracowali też blokiem. – Na pewno Norwid był w świetnej formie w tym meczu. Wydaje mi się, że rywale mieli dużo większą przewagę w zagrywce i w przyjęciu. Dużo lepiej przyjmowali i zagrywali niż nasz zespół. Taka jest siatkówka, kto zagrywa, ten wygrywa. To porzekadło sprawdziło się w tym meczu – ocenił już po spotkaniu Jakub Rohnka.Po raz kolejny MKS-owi Będzin nie udało się wygrać pierwszoligowych rozgrywek i wrócić do PlusLigi. W tamtym roku również po trzymeczowej rywalizacji musieli uznać wyższość BBTS-u Bielsko-Biała. – Niestety, mieliśmy drugi finał z rzędu i drugi raz go przegraliśmy. Może nie na własne życzenie, ale trochę po walce – dodał przyjmujący będzińskiej ekipy, który w ostatnim starciu zdobył dla niej sześć punktów, wszystkie atakiem.

Będzinianie bardzo dobrze otworzyli te finały, jednak nie utrzymali dyspozycji na równym poziomie do końca. – Pierwszy mecz u siebie wygraliśmy dość gładko 3:0. Nasza bardzo dobra gra na tle Norwida wyglądała wręcz rewelacyjnie. Ten drugi mecz w Częstochowie był już dużo, dużo trudniejszy. Na własnym terenie Norwid dużo bardziej się postarał. Lepiej zagrywał niż my. Teraz powtórzył to samo. Gratulacje dla przeciwnika, który w tych trzech meczach koniec końców był lepszy – zakończył Rohnka.

źródło: inf. własna, MKS Będzin - YouTube

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę