Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Popiwczak: Chcemy być w finale

Jakub Popiwczak: Chcemy być w finale

fot. Piotr Sumara - PLS

W środę o godzinie 17:30 starcie numer dwa w półfinale PlusLigi pomiędzy Jastrzębskim Węglem i Vervą Warszawa Orlen Paliwa. Wygrana w tym meczu da jednej z drużyn finał mistrzostw Polski. – Chcemy być w finale. Cały ten sezon gramy po to, by być w finale i walczyć o złoty medal – mówi libero jastrzębian Jakub Popiwczak.

Jastrzębski Węgiel czeka na finał PlusLigi już 11 lat. Ostatni raz ta sztuka udała się zespołowi ze Śląska w sezonie 2009/2010 po wyeliminowaniu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w pięciu meczach w serii do trzech wygranych. Tamten sezon ostatecznie jastrzębianie zakończyli na drugim miejscu.Teraz od upragnionej walki o złoto dzieli Jastrzębski Węgiel jedno spotkanie. Tylko i aż jedno spotkanie. Naprzeciw podopiecznych trenera Andrei Gardiniego stanie Verva Warszawa Orlen Paliwa. Rywale silny, z pięcioma mistrzami świata w składzie, z którym historycznie zawsze trudno jastrzębianom się grało, ale którego zdołali po ciężkim boju pokonać w minioną sobotę w pierwszym meczu półfinałowym. Dzięki temu objęli niezwykle ważne prowadzenie w rywalizacji toczonej do dwóch zwycięstw. Teraz to rywale stoją pod ścianą.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla są świadomi celu, jaki im przyświeca. – Chcemy być w finale. Cały ten sezon gramy po to, by być w finale i walczyć o złoty medal. Miejmy nadzieję, że w środę staniemy na wysokości zadania i zakończymy tę rywalizację – stawia jasno sprawę Jakub Popiwczak, libero drużyny.

– Uważam, że decydującym czynnikiem i elementem będzie zagrywka. Jeśli będziemy dobrze zagrywać, to mam nadzieję, że będziemy cieszyć się po tym meczu z awansu do finału – dodaje Jakub Bucki, którego piekielnie mocne serwisy w sobotnim starciu z Vervą walnie przyczyniły się do wygranej JW.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę