Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jakub Kubacki: Gra przeciwko doświadczonym siatkarzom zaprocentuje

Jakub Kubacki: Gra przeciwko doświadczonym siatkarzom zaprocentuje

SMS PZPS Spała to pierwszoligowa drużyna, która ma za zadanie wprowadzać młodych siatkarzy w seniorską siatkówkę. Jest najmłodsza w całej lidze. – 1. Liga jest dla nas bardzo fajnym doświadczeniem – przyznał przed meczem z AZS AGH Kraków Jakub Kubacki, libero spalskiego zespołu.

Ostatni mecz nie zakończył się najlepiej dla SMS-u. Młodzi siatkarze ulegli tomaszowskiej Lechii, o czym można przeczytać w naszym podsumowaniu kolejki. Niestety przegraliśmy ostatni mecz ligowy z Lechią Tomaszów Mazowiecki 0:3, natomiast prawdą jest, że nie oddaliśmy tego meczu bez walki. Zawodnicy z Tomaszowa Mazowieckiego grali lepiej w końcowych fazach setów, co pokazuje pierwszy i trzeci set. W końcówkach szanowali piłkę i nie popełniali błędów. W drugim secie natomiast do połowy graliśmy dobrze. Potem Lechia zaryzykowała na zagrywce, co sprawiło nam trochę problemów, aby kończyć nasze pierwsze akcje. Dlatego nie udało się nam doprowadzić do zaciętej końcówki – podsumował ten mecz w wywiadzie da mediów ligowych Kubacki.

SMS na razie ma w na swoim koncie jedno ligowe zwycięstwo z Chrobrym Głogów. Według spalskiego libero takie zwycięstwa mocno budują, ale i w przegranych meczach zespół pokazywał, że nie należy go lekceważyć. Jako najmłodszy zespół w lidze tak naprawdę SMS ma zbierać doświadczenie. – Jesteśmy młodym zespołem. 1. Liga jest dla nas bardzo fajnym doświadczeniem, ponieważ możemy zmierzyć się przeciwko starszym i bardziej doświadczonym zawodnikom. W naszym przypadku gra na parkietach pierwszoligowych z bardzo dobrymi zespołami na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Na koniec Kubacki dodał, że najbliższy przeciwnik, czyli AZS AGH Kraków, to wymagająca drużyna, ale jego zespół nie zamierza się poddawać i powalczy o wygraną.

źródło: opr. własne, tauron1liga.pl