Strona główna » Jakub Kraut zostaje w Krakowie

Jakub Kraut zostaje w Krakowie

opr. własne, tauron1liga.pl

fot. Klaudia Piwowarczyk

AZS AGH Kraków odkrywa kolejne karty dotyczące składu na sezon 2021/2022. Kolejnym siatkarzem, który zostaje w szeregach zespołu z Krakowa jest przyjmujący Jakub Kraut.

AZS AGH Kraków kompletuje skład na kolejny sezon TAURON 1. Ligi. Wiadomo już, że w drużynie pozostaje przyjmujący Karol Borkowski, nowymi twarzami w krakowskiej kadrze będą natomiast Adam Miniak oraz Kajetan Tokajuk. Klub poinformował również, że w kolejnej edycji rozgrywek barw AZS-u AGH niezmiennie będzie bronił przyjmujący Jakub Kraut.

Jest on wychowankiem Trefla Gdańsk, z którym przed rokiem wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski juniorów. Sezon 2020/21 był dla Krauta debiutem w seniorskiej drużynie i w dodatku na parkietach TAURON 1. Ligi. W barwach Akademików wystąpił w 18 meczach i rozegrał 30 setów, w których zdobył 31 punktów – 26 atakiem, 2 blokiem i 3 zagrywką.

Dotychczas klub z Krakowa poinformował, że ekipę opuszczają Bartosz Michalak, Mateusz Jóźwik, Jakub Macyra, Kamil Dębski oraz Konrad Buczek.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON 1. Ligi

PlusLiga

  • Gdzie oglądać Bogdanka LUK Lublin – Aluron CMC Warta Zawiercie? Transmisja TV, online i relacja na żywo

    Gdzie oglądać Bogdanka LUK Lublin – Aluron CMC Warta Zawiercie? Transmisja TV, online i relacja na żywo

  • PlusLiga. Stilon z nowym atakującym

    PlusLiga. Stilon z nowym atakującym

  • Cztery sezony i koniec! Gwiazda opuszcza ZAKSĘ

    Cztery sezony i koniec! Gwiazda opuszcza ZAKSĘ