Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Jakub Kowalczyk wciąż w Vervie Warszawa

fot. Katarzyna Antczak

Jakub Kowalczyk przedłużył kontrakt z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa. Dla doświadczonego środkowego najbliższy sezon będzie siódmym z rzędu w barwach stołecznej drużyny.

Bardzo się cieszę, że zostaję w Warszawie. Mieszkam i gram w tym mieście od sześciu lat, co jest najlepszym dowodem, że czuję się tu świetnie. Nie będzie przesadą, jak powiem, że życzyłbym sobie zakończyć siatkarską karierę właśnie w stolicy – stwierdził Jakub Kowalczyk. – Na razie skupiam się jednak na najbliższym sezonie. Mam już srebrny i brązowy medal mistrzostw Polski. Chciałbym uzupełnić tę kolekcję o brakujący kolor – uśmiechnął się.Jakub Kowalczyk w sezonie 2021/2022 o miejsce w podstawowym składzie ekipy prowadzonej przez trenera Andreę Anastasiego ponownie rywalizować będzie z Piotrem Nowakowskim i Andrzejem Wroną. – Piotrek to jeden z najlepszych albo nawet najlepszy środkowy na świecie. Andrzej również jest w czołówce. Znam więc swoje miejsce w szeregu i mam świadomość, że nie będę szóstkowym zawodnikiem. Ale wiem też, że mogę odegrać ważną rolę dobrze trenując i pomagając drużynie zawsze wtedy, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba – powiedział popularny Kropek.

Kuba Kowalczyk jest osobą, która w tym klubie jest najdłużej. I ma bardzo cenną umiejętność: niesamowicie buduje drużynę w szatni i na boisku. Pomimo tego że nie gra w podstawowym składzie, zawsze można na niego liczyć i zawsze daje z siebie maksimum. Nie wahaliśmy się ani chwilichcieliśmy wciąż mieć go na swoim pokładzie. Cieszymy się, że zostaje z nami – powiedział Piotr Gacek, wiceprezes i dyrektor sportowy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. – Mam nadzieję, że Kropas już wynajął sobie dodatkowy lokal w Warszawie, w którym pomieści wszystkie swoje książki – zażartował.

Jakub Kowalczyk ma 34 lata. W barwach stołecznej drużyny rozegrał dotychczas 103 mecze (254 sety) i zdobył 363 punkty: 258 atakiem, 79 blokiem i 26 zagrywką.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi 

źródło: vervawarszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę