Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Jakub Kochanowski: W ćwierćfinale Amerykanie będą w lepszej dyspozycji

Jakub Kochanowski: W ćwierćfinale Amerykanie będą w lepszej dyspozycji

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Lekkie problemy mieliśmy w trzecim secie, w którym niestety straciliśmy koncentrację, ale dowieźliśmy prowadzenie do końca. Cieszymy się z awansu do ćwierćfinału – powiedział po wyeliminowaniu Tunezji z mistrzostw świata rozgrywający kadry Marcin Janusz. 

Mecz 1/8 finału mistrzostw świata był dla biało-czerwonych spacerkiem. Gładko bowiem pokonali reprezentację Tunezji w trzech setach. – Mieliśmy w tym spotkaniu pokazać swoją najlepszą siatkówkę. Żeby wygrać 3:0, trzeba było zagrać na swoim najlepszym poziomie. Zrobiliśmy to, a dzięki temu oszczędziliśmy sobie czas i nerwy, bo ich w tym momencie potrzebujemy – powiedział Jakub Kochanowski, środkowy reprezentacji Polski.Podopieczni Nikoli Grbicia nie dali rozwinąć skrzydeł Tunezyjczykom, którzy tylko krótkimi fragmentami byli w stanie dotrzymać im kroku. – Mieliśmy okazję przekonać się, że kiedy zdecydowany faworyt się trochę rozluźni, to może mieć kłopoty. Mecz Amerykanów z Turkami nam to pokazał, więc tym bardziej byliśmy skoncentrowani. Lekkie problemy mieliśmy w trzecim secie, w którym niestety straciliśmy koncentrację, ale dowieźliśmy prowadzenie do końca. Cieszymy się z awansu do ćwierćfinału – stwierdził rozgrywający kadry, Marcin Janusz.  

Dość niespodziewanie kłopoty w 1/8 finału mieli Amerykanie, którzy dopiero po tie-breaku pokonali Turków. – Są to takie mecze, w których w trakcie kilku akcji przeciwnik może wrócić do gry, a potem ciężko jest go zatrzymać. Cieszę się, że nam się to nie przytrafiło. A u Amerykanów na pewno było to spowodowane tym, że oni już przygotowywali się do ćwierćfinału. Jestem pewny, że w meczu z nami będą w o wiele lepszej dyspozycji – podkreślił Kochanowski.

W trakcie tych mistrzostw biało-czerwonym trudno złapać odpowiedni rytm gry. Wszystko dlatego, że duże przerwy są między poszczególnymi meczami. Przykładowo mecz z Tunezją rozegrali w niedzielę, a dopiero w czwartek zmierzą się z Amerykanami w ćwierćfinale. – Nie ma się co skupiać nad tym, jak na nas wpływają te przerwy. Każda drużyna ma podobny terminarz i dla wszystkich zasady są równe. Nie skupiamy się na tym, co dzieje się wokół. Wychodzimy na boisko i staramy się grać jak najlepiej. Turniej wchodzi w najważniejszą fazę, więc w pełni koncentrujemy się na graniu w siatkówkę – zakończył Marcin Janusz.

źródło: opr. własne, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę