Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Jakub Kochanowski: Skupiamy się na doszlifowaniu formy

Jakub Kochanowski: Skupiamy się na doszlifowaniu formy

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Polski meczem z Bułgarią zainauguruje w piątek mistrzostwa świata, których gospodarzami jest Polska i Słowenia. Kolejnymi przeciwnikami Biało-czerwonych będą siatkarze Meksyku (28 sierpnia) i USA (30 sierpnia). – Nie chcę zgadywać, ale wydaje mi się, że nie dojdzie do sytuacji, w której jedna szóstka rozegra od deski do deski cały mundial. Raczej będziemy sobie pomagać, bo od lat zaletą naszej kadry jest szeroki skład – powiedział Jakub Kochanowski, środkowy biało-czerwonych.

Ostatnim sprawdzianem formy polskiej drużyny przed mistrzostwami świata, które po raz drugi w historii organizuje Polska był udział w XIX Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, który odbywał się w TAURON Arenie w Krakowie. Polacy wygrali wszystkie trzy mecze i po raz dziesiąty triumfowali w tym turnieju.Najbardziej cieszy, że jako drużyna gramy coraz lepiej. Taki był cel meczów towarzyskich przed mundialem. W nich mamy poprawiać elementy, w których nie do końca wszystko wyglądało, jak dotąd, perfekcyjnie – powiedział Jakub Kochanowski.

Trudniej wygrywa się sety, w których trzeba odrabiać straty w końcówce, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Mam nadzieję, że tak zostanie do mistrzostw świata. Oby tam wszystkie sety, w których pojawią się kłopoty, będziemy kończyć w taki sposób, jak podczas memoriału. Na razie też nie popadałbym w hurraoptymizm, że w Krakowie wygraliśmy wszystkie mecze 3:0. Cały czas musimy pamiętać, że to towarzyski turniej, który był dla trenerów okazją do sprawdzenia różnego zestawienia drużyn. Ta prawdziwa dyspozycja wyjdzie podczas mistrzostw – dodał.

Polska drużyna przez cały Memoriał Wagnera świetnie spisywała się w elemencie bloku. – W tym momencie zupełnie inaczej, niż wcześniej trenujemy i pracujemy na siłowni. Skupiamy się na doszlifowaniu formy i na tym, by na początku mistrzostw świata wyglądało to już tak, jak powinno – wyznał środkowy.

Reprezentacja Polski podczas ostatnich dwóch edycji mistrzostw świata stawała na najwyższym stopniu podium w 2014 i 2018 roku. W 2018 roku sam Kochanowski wspólnie z drużyną narodową świętował w Turynie złoty medal.

Nie chcę zgadywać, ale wydaje mi się, że nie dojdzie do sytuacji, w której jedna szóstka rozegra od deski do deski cały mundial. Raczej będziemy sobie pomagać, bo od lat zaletą naszej kadry jest szeroki skład. Każdy zawodnik z czternastki jest w stanie wejść na boisko i coś poprawić, gdy drugiemu nie idzie. Trener na pewno będzie korzystał z tej opcji – podkreślił zawodnik Asseco Resovii Rzeszów.

To od wielu lat charakterystyka kadry Polski. Mamy szeroki skład i ktokolwiek nie pojawiłby się na boisku, to nie obniża to jakości. Mam nadzieję, że w tym roku i przez następne lata będzie to wyglądało podobnie – zakończył.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę