Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Kochanowski: Nie pokazaliśmy jeszcze swojego maksa

Jakub Kochanowski: Nie pokazaliśmy jeszcze swojego maksa

fot. ZAKSA

W ostatnim czasie siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Aluronu CMC Warta Zawiercie rozegrali dwa sparingi, jeden za zamkniętymi drzwiami, drugi już z kibicami. W obu lepsi okazali się podopieczni Nikoli Grbicia, przed którymi teraz walka o Superpuchar w Arłamowie. – Najprościej porównać te dwa mecze. Ranga jest dokładnie ta sama, bo oba były spotkaniami treningowi, czysto sparingowymi. Za pierwszym razem przyszliśmy tutaj jak na trening, bez żadnych emocji, a w drugim spotkaniu, chociaż to również był mecz kontrolny, te emocje się pojawiły i to jest spowodowane tylko i wyłącznie otoczką ze strony kibiców, bardzo dziękujemy, że przyszli – przyznał nowy środkowy ZAKSY Jakub Kochanowski.

Siatkarze Aluronu CMC Warta Zawiercie zdołali wygrać jednego seta w drugim pojedynku z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dzień wcześniej kędzierzynianie triumfowali 4:0. Sobotni mecz połączony był z prezentacją zespołu z Kędzierzyna-Koźla, a sparing mogli zobaczyć fani kędzierzynian.– Mogliśmy się spotkać z kibicami, fajnie, że ludzie interesują się tym, co tutaj robimy. Widać to było również na meczu, że kibice potrzebują siatkówki, a my potrzebujemy siatkówki z ludźmi, bo chociażby mecz przy zamkniętych trybunach, to tak naprawdę bardziej trening niż prawdziwe spotkanie, a jednak w sporcie chodzi o te emocje – mówił Jakub Kochanowski. W przeciwieństwie do pierwszego pojedynku, w którym kibiców zabrakło, w drugim cała atmosfera była już inna. – Najprościej porównać te dwa mecze. Ranga jest dokładnie ta sama, bo oba były spotkaniami treningowi, czysto sparingowymi. Za pierwszym razem przyszliśmy tutaj jak na trening, bez żadnych emocji, a w drugim spotkaniu, chociaż to również był mecz kontrolny, te emocje się pojawiły i to jest spowodowane tylko i wyłącznie otoczką ze strony kibiców, bardzo dziękujemy, że przyszli.

Przedsmakiem rywalizacji w PlusLidze będzie Superpuchar, który zostanie rozegrany w Arłamowie, a oprócz ZAKSY wezmą w nim udział ekipy z Bełchatowa, Jastrzębia-Zdroju oraz Rzeszowa. – Myślę, że będziemy gotowi. Nie pokazaliśmy jeszcze swojego maksa, ale mam nadzieję, że w Arłamowie zagramy to, co już będziemy chcieli prezentować na ligowych parkietach – zapowiedział Jakub Kochanowski.

źródło: ZAKSA TV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved