Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Jakub Kochanowski: Plan działa

Jakub Kochanowski: Plan działa

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Polski fazę grupową zakończyła z kompletem zwycięstw i punktów. Biało-czerwoni w swoim ostatnim meczu tej części turnieju 3:1 pokonali Amerykanów 3:1. – To był trudny mecz. Sam nigdy nie grałem spotkania przeciwko USA, które byłoby łatwe. Zawsze mają jedną swoją cechę – nie poddają się. Niezależnie od tego jaki jest wynik, zawsze trzeba być skoncentrowanym, bo oni cały czas próbują i walczą do samego końca – mówił po wygranej środkowy polskiej kadry, Jakub Kochanowski. 

Polacy nie bawili się w kalkulację i zainkasowali komplet zwycięstw w fazie grupowej, w swoim ostatnim spotkaniu w tej rundzie pokonali Stany Zjednoczone 3:1.To był trudny mecz. Sam nigdy nie grałem spotkania przeciwko USA, które byłoby łatwe. Zawsze mają jedną swoją cechę – nie poddają się. Niezależnie od tego jaki jest wynik, zawsze trzeba być skoncentrowanym, bo oni cały czas próbują i walczą do samego końca – mówił Jakub Kochanowski.

Jego drużyna jedynie w premierowej odsłonie musiała uznać wyższość rywali, każda kolejna padała już łupem biało-czerwonych, niesionych dopingiem publiczności w katowickim Spodku. – Publiczność zawsze pomaga i wydaje mi się, że mentalnie bardzo ciężko jest zgasnąć, kiedy czujesz to wsparcie kibiców – przyznał środkowy polskiego zespołu. – Publiczność pomaga i w meczach, w których gra się przy pustych trybunach, trzeba dużo od siebie dawać. Tutaj ta publiczność przynajmniej jedną cegiełkę dokłada i dzięki temu możemy się skupić tylko i wyłącznie na siatkówce – podkreślił Kochanowski.

W dwóch pierwszych spotkaniach fazy grupowej rywale nie byli z najwyższej półki, a Polacy nie stracili ani jednego seta. Wiadomo było, że prawdziwy sprawdzian formy przyjdzie dopiero w pojedynku z USA. – Mam nadzieję, że będziemy grali coraz lepiej i z każdym następnym spotkaniem nasza forma będzie rosła. Do tej pory tak jest i cieszę się, że plan działa – mówił Jakub Kochanowski, który podkreślił, że polska kadra nie spoczywa na laurach. – Każdy dzień bardzo dużo nam daje, mamy czas, żeby doszlifować niektóre elementy. Praktycznie szczegóły, bo w tym momencie jakiś nowych rzeczy już się nie wymyśli. Moim zdaniem tegoroczna formuła, że jednak mamy sporo dni na trening, nam sprzyja – podsumował środkowy.

Teraz podopieczni Nikoli Grbicia będą mieli kilka dni przerwy od meczów. Kolejne spotkanie rozegrają dopiero 4 września. – Trochę odpoczynku na pewno się przyda. Będzie teraz czas zarówno na to, jak i na trening, żebyśmy mogli grać coraz lepiej – zapowiedział Jakub Kochanowski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę