Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Kochanowski nie będzie już reprezentował ZAKSY

Jakub Kochanowski nie będzie już reprezentował ZAKSY

fot. plusliga.pl (PRESSFOCUS)

Jakub Kochanowski po roku gry w Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmienia barwy klubowe. – Na pewno nie jest to coś, co przychodzi mi z łatwością – o rozstaniu z ZAKSĄ powiedział reprezentant Polski.

Jakub Kochanowski do Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle dołączył przed sezonem 2020/2021, sięgając z ZAKSĄ po Superpuchar, Puchar Polski, wicemistrzostwo kraju oraz złoto siatkarskiej Ligi Mistrzów. Bardzo szybko odnalazł się w barwach ZAKSY, będąc jednym z podstawowych  filarów drużyny. Jak podkreślił sam zawodnik kluczem do kolejnych sukcesów była jedność i siła zespołu.Cała nasza jakość na boisku opierała się na tym, że między nami były bardzo dobre relacje, potrafiliśmy sobie zaufać w każdej sytuacji – kontynuował reprezentant Polski, odnosząc się do momentów w sezonie, które szczególnie zapadły mu w pamięć. – Oprócz samego finału Ligi Mistrzów to najdłużej będę wspominał moment, kiedy uwierzyliśmy, że możemy w tym sezonie walczyć o wszystko – a więc dwumecz z Lube, w którym oni byli zdecydowanym faworytem. Myślę, że to był moment, w którym narodziliśmy się na nowo i po awansie do półfinału na pewno podchodziliśmy do kolejnych spotkań inaczej tzn. nie na zasadzie, żeby grać jak najlepiej i zobaczyć co się wydarzy, ale graliśmy walcząc tylko o zwycięstwo, wiedząc na co nas stać – skomentował.

Dla 23-latka ten sezon był wyjątkowy, jak podkreślił to z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle spełnił jedno ze swoich największych marzeń. – Jako zawodnik na pewno jestem o wiele bardziej doświadczony, szczególnie na arenie międzynarodowej, jednak jako człowiek raczej się nie zmieniłem, może jestem bardziej pewny siebie  w tym co robię. Ten czas spędzony w ZAKSIE przede wszystkim pozwolił mi spełnić jedno z moich największych sportowych marzeń, czyli zdobyć trofeum Ligi Mistrzów. Myślę, że każdy siatkarz o tym marzy. Przychodząc do Kędzierzyna-Koźla nawet nie myślałem o tym, że jesteśmy w stanie to zrobić, jednak z biegiem czasu, kiedy wzrastał nasz poziom sportowy uwierzyliśmy że możemy wygrać te rozgrywki. Jestem bardzo szczęśliwy, że tak zakończyliśmy sezon i to jest chyba najcenniejsza rzecz, jaką udało nam się zrealizować z ZAKSĄ – podkreślił środkowy, przyznając, że decyzja o odejściu z Kędzierzyna-Koźla nie była dla niego łatwa. – Oczywiście po takim sukcesie o wiele ciężej odchodzi się z klubu, ponieważ jak wszyscy wiedzą takie decyzje podejmowane są nieco szybciej niż przychodzi koniec sezonu. W momencie, w którym osiąga się największy sukces, jaki klubowa siatkówka jest w stanie zaoferować, przerywanie ciągłości takiej drużyny i żegnanie się z ludźmi, z którymi się to osiągnęło jest bardzo trudne. Niestety tak się sytuacja ułożyła, na pewno nie jest to coś, co przychodzi mi z łatwością – zakończył Jakub Kochanowski.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę