Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Jakub Kochanowski: Mieliśmy wygrać grupę i to zrobiliśmy

Jakub Kochanowski: Mieliśmy wygrać grupę i to zrobiliśmy

fot. Klaudia Piwowarczyk

Zwycięstwem 3:0 reprezentacja Polski zakończyła fazę grupową mistrzostw Europy. W ostatnim swoim spotkaniu w Krakowie biało-czerwoni pokonali Ukrainę i pierwszy etap turnieju zakończyli na pierwszym miejscu w tabeli. – Na pewno jesteśmy spełnieni. Mieliśmy wygrać grupę i to zrobiliśmy. Postawiliśmy pierwszy krok do upragnionego medalu – mówił środkowy polskiego zespołu Jakub Kochanowski. 

Plan na pierwszą część mistrzostw Europy polska reprezentacja wykonała w 100%. Podopieczni Vitala Heynena wygrali wszystkie swoje spotkania, stracili tylko punkt w pojedynku z Serbią. – Na pewno jesteśmy spełnieni. Mieliśmy wygrać grupę i to zrobiliśmy. Postawiliśmy pierwszy krok do upragnionego medalu – podsumował fazę grupową Jakub Kochanowski. Biało-czerwoni na początku mistrzostw Europy nie zachwycali, ale zdobywali komplet oczek w starciach z Grecją czy Portugalią. – To był trochę inny rodzaj motywacji, bo w meczach, które teoretycznie powinniśmy wygrać gładko, o wiele bardziej trzeba skupić się na tym, jak gra nasza drużyna i jak indywidualnie podchodzimy do każdego elementu. Z kolei z drużynami, które mają walczyć o medale o wiele ważniejsza jest taktyka i rozpisanie drużyny przeciwnej. Nie jestem w stanie powiedzieć, co jest trudniejsze, bo moim zdaniem obie sytuacje są równie trudne. Do tej pory udaje nam się to robić dobrze, bo wygrywamy mecze – ocenił środkowy polskiego zespołu. Biało-czerwoni pokonali między innymi Serbów, którzy byli najgroźniejszym rywalem w grupie A. – Mecz z Serbami pokazał nam, że może nie gramy jeszcze perfekcyjnie i na swoim najwyższym poziomie, ale potrafimy pokonać obrońcę tytułu. To mógł być moment, w którym doszło do nas, że jesteśmy w stanie wejść na wysoki poziom, że jesteśmy w stanie bić się o medale – podsumował Kochanowski. 

W Krakowie reprezentacja Polski mogła liczyć na doping kibiców, którzy dopisali, a w pojedynku z Serbią na trybunach był komplet publiczności. – Na pewno znalezienie z powrotem radości z gry było jednym z naszych najważniejszych celów. To miało nam pozwolić zapomnieć o tym, co się wydarzyło na igrzyskach. Wydaje mi się, że dobrze nam to wychodzi. Bardzo pomagają nam w tym kibice. Nie widzę zatem po sobie, ani po chłopakach tego, by ktoś jeszcze myślał o igrzyskach olimpijskich – przyznał środkowy.

To właśnie środkowi polskiego zespołu błyszczeli w fazie grupowej. Najlepiej wyglądał Piotr Nowakowski, ale wszyscy trzej reprezentanci Polski na tej pozycji brylowali chociażby w ofensywie. W starciu z Ukrainą Kochanowski zdobył 12 oczek. Do 7 punktów w ataku dołożył 3 bloki i 2 asy serwisowe. – Zawsze mogą być jakieś zastrzeżenia, bo nikt nie jest w stanie zagrać perfekcyjnie. Na pewno jednak sam nie narzekam, bo wiem, że zdarzały mi się o wiele gorsze mecze. Chciałbym jednak wprowadzić drobne poprawki, by moja gra była jeszcze lepsza – ocenił swoją grę Jakub Kochanowski. 

W fazie grupowej mistrzostw Europy zdarzały się mniejsze lub większe niespodzianki, jak chociażby porażka Rosjan z Turcją. – To jest trudny turniej. Poza tym to jest końcówka sezonu reprezentacyjnego, który był ciężki i wymagający. Dlatego było pewne, że niespodzianki będą się zdarzać. Cieszymy się jednak, że nie miały one miejsca w naszej grupie – przyznał środkowy biało-czerwonych.

Teraz zespół prowadzony przez Vitala Heynena przenosi się do Gdańska, gdzie rozegra fazę pucharową. – Porażka na tym etapie wiąże się z odpadnięciem z turnieju. Dlatego nie ma miejsca na pomyłkę. I mam nadzieję, że pomoże nam zagrać jeszcze lepiej – zapowiedział Jakub Kochanowski. W sobotę Polacy zmierzą się z Finlandią, czwartą drużyną w grupie C, a jeśli wygrają to spotkanie, kolejny pojedynek będzie ze zwycięzcą w parze Rosja – Ukraina.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę