Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Jakub Kochanowski: Czujemy się mocni

Jakub Kochanowski: Czujemy się mocni

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Formuła jest sprawiedliwa. Od teraz trzeba wygrać wszystkie mecze, by wyłonić, kto jest najlepszy na świecie. Dotyczy to każdej drużyny – powiedział środkowy reprezentacji Polski Jakub Kochanowski.

Przed siatkarzami reprezentacji Polski mecz 1/8 finału, w którym zmierzą się z Tunezyjczykami. Są zdecydowanym faworytem tego spotkania, ale zapewniają, że nie zlekceważą przeciwnika. – Nie będziemy musieli się dodatkowo motywować. Ranga jest bardzo wysoka. Kto przegra, jedzie do domu. Nie ukrywam, że jesteśmy faworytem w tym spotkaniu. Jeśli pokażemy dobry poziom, to o wynik nie musimy się martwić – powiedział środkowy polskiej kadry Jakub Kochanowski.Wielce prawdopodobne jest, że w ćwierćfinale biało-czerwoni ponownie zmierzą się z Amerykanami, bowiem ich przeciwnikami we wcześniejszej fazie turnieju będą Turcy. – Zdajemy sobie sprawę, że najprawdopodobniej w ćwierćfinale zagramy z USA. Będzie to na pewno ciężkie spotkanie, ale nie będzie nie do wygrania, co udowodniliśmy w fazie grupowej. Czujemy się mocni. Musimy tylko wejść na swój najwyższy poziom – podkreślił polski siatkarz.

Trochę kontrowersji wywołała formuła mistrzostw świata. Miała ona być sprzymierzeńcem gospodarzy, a tymczasem obróciła się przeciwko Polakom. Gdyby nie było faworyzowania współgospodarzy turnieju przy konstruowaniu drabinki pucharowej, to podopieczni Nikoli Grbicia mieliby znacznie łatwiejszą drogę do finału. – Formuła jest sprawiedliwa. Od teraz trzeba wygrać wszystkie mecze, by wyłonić, kto jest najlepszy na świecie. Dotyczy to każdej drużyny – ocenił zawodnik.

Nie ukrywa on, że w zespole pojawiają się już drobne kłopoty zdrowotne, ale siatkarze starają się skupiać tylko i wyłącznie na tym, aby grać jak najlepiej. – Nie ma osoby, której by coś tam nie bolało. Jest już zaawansowana faza tego turnieju, a przede wszystkim sezonu reprezentacyjnego. Jednak w każdej ekipie są takie problemy. Najważniejsze, żeby każdy z nas był w stanie dawać z siebie 100% w trakcie meczów – zakończył Jakub Kochanowski.

źródło: opr. własne, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę