Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jakub Guz zostaje w Avii Świdnik

Jakub Guz zostaje w Avii Świdnik

fot. Avia Świdnik

W sezonie 2023/2024 drużynę ze Świdnika poprowadzi Jakub Guz, który w roli szkoleniowca świdnickiego zespołu wcielał się już pod koniec minionego sezonu, gdy z klubu odszedł trener Witold Chwastyniak. – Bardzo się cieszę, że dalej będę mógł być trenerem drużyny PZL Leonardo Avia Świdnik  – powiedział Jakub Guz, trener Avii Świdnik.

Jakub Guz to niespełna 39-latek, który ze świdnicką siatkówką związany jest od lat. To właśnie w Avii Świdnik stawiał swoje pierwsze kroki jako siatkarz, a po kilku latach ponownie wrócił do tego zespołu. Od sezonu 2021/2022 Guz jednocześnie pełnił funkcje asystenta trenera Witolda Chwastyniaka oraz wspomagał Tomasza Kusia w roli libero drużyny. Sytuacja zmieniła się w kwietniu 2023 roku. Decyzją zarządu klubu ze Świdnika z pozycji trenera odsunięty został Witold Chwatyniak, a jego miejsce zajął właśnie Jakub Guz. Z byłym libero za sterami Avia Świdnik wzięła udział w fazie play-off i zajęła 7. miejsce w rozgrywkach Tauron 1. Ligi. Postawa Guza w roli pierwszego trenera ewidentnie przypadła do gustu zarządowi klubu Avia Świdnik, gdyż otrzymał on szansę na sprawdzenie się w pełnym wymiarze w sezonie 2023/2024.

Jakub Guz to przede wszystkim człowiek ze Świdnika, od lat związany z Avią. Jego charyzma, profesjonalizm, konsekwencja i ambicja w dążeniu do celu – to wszystko sprawiło, że zarząd klubu zdecydował się na powierzenie Kubie roli I trenera PZL LEONARDO Avii Świdnik w przyszłym sezonie. Istotnym czynnikiem przy podejmowaniu tej decyzji  było również zebrane doświadczenie przez Kubę w roli asystenta I trenera. To pozwoliło mu poznać meandry prowadzenia drużyny siatkarskiej z perspektywy członka sztabu szkoleniowego. Nie mamy wątpliwości, że jest to odpowiedni czas aby postawić na swojego wychowanka i osobę, w której płynie żółto-niebieska krew. Chcemy aby drużyna PZL LEONARDO Avia Świdnik w nadchodzącym sezonie ugruntowała swoją pozycję wśród najsilniejszych pierwszoligowych zespołów, stała się sportową wizytówką Miasta rozpoznawalną w całym kraju oraz dostarczała nam wszystkim niezapomnianych siatkarskich emocji” możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie Zarządu MKS Avia Świdnik SP. z o.o.

Bardzo się cieszę, że dalej będę mógł być trenerem drużyny PZL Leonardo Avia Świdnik. Drużyny, która występuję w Tauron 1. Lidze. Klubu, w którym się wychowałem, gdzie spędziłem większość mojej przygody z siatkówką. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu, pierwszych treningów i pierwszych sparingów – skomentował otrzymaną szanse Jakub Guz,  trener Avii Świdnik.

 

Zobacz również:
Karuzela transferowa Tauron 1. Ligi

źródło: aspsaviaswidnik.pl, Avia Świdnik - Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved