Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Gniado: Jako zespół wyjdziemy z tej sytuacji mądrzejsi

Jakub Gniado: Jako zespół wyjdziemy z tej sytuacji mądrzejsi

fot. aluroncmc.pl

Każdy z plusligowych klubów zmagał się w tym sezonie z przymusowymi przerwami, spowodowanymi zakażeniami koronawirusem. Powodowało to wiele wyzwań m.in. dla trenerów przygotowania fizycznego. – Sezon był trudny. Musieliśmy podjąć wyzwanie, nauczyć się tych wszystkich nowych rzeczy i na pewno będziemy mądrzejsi o te doświadczenia w przyszłości. Oby się jednak nie powtórzyły – mówi  Jakuba Gniado z Aluronu CMC Warty Zawiercie.To był jeden z najdłuższych sezonów w twojej karierze trenera przygotowania fizycznego w siatkówce. I pewnie również najtrudniejszy?

Jakub Gniado: – To z pewnością jeden z najdłuższych sezonów. Ostatni tak długi mieliśmy chyba jeszcze w I lidze, ale tam były play-off i baraże o PlusLigę, co przeciągało się dodatkowo w czasie. Jeśli chodzi o trudność, to było kilka czynników. Po pierwsze sezon był przerywany kilkukrotnie ze względu na zakażenia innych zespołów, a następnie przypadki pozytywnych testów u naszych zawodników. Ponadto, brakowało kibiców na trybunach i myślę, że summa summarum odbiło się to na nas wszystkich. Sezon był trudny. Musieliśmy podjąć wyzwanie, nauczyć się tych wszystkich nowych rzeczy i na pewno będziemy mądrzejsi o te doświadczenia w przyszłości. Oby się jednak nie powtórzyły.

Czy całe dotychczasowe doświadczenie trenerskie miało w ogóle jakiekolwiek znaczenie, gdy pojawiła się ta sytuacja? Wcześniej chyba nie zdarzało się, aby praktycznie cała drużyna była odrywana od treningu na okres ponad tygodnia.

– Na pewno pomogło, chociaż jednak różniło się w zupełności od tych wszystkich lat, które mam przepracowane nie tylko w siatkówce, ale także w sporcie. Staraliśmy się wybrnąć z tego jak najlepiej. Teraz będziemy zastanawiać się, co mogliśmy zrobić lepiej, co zrobiliśmy dobrze, a czego nie. Zawsze robię posezonowy bilans plusów i minusów, ale myślę, że jako zespół na pewno wyjdziemy z tej sytuacji mądrzejsi o te doświadczenia i będziemy szli do przodu.

Który moment z tego sezonu będziesz wspominać najlepiej?

Nie mam tak, że wspominam najlepiej czy najgorzej jakiś moment. Sezon to jest 10 miesięcy pracy i trzeba na to patrzeć jak na całość. Na pewno takim fajnym momentem było znalezienie się w turnieju Pucharu Polski i wyjazd do Krakowa. Może też zwycięstwa z zespołami wyżej notowanymi od nas, bo to daje kopa i motywację. To raczej takie małe rzeczy, które się zapamiętuje.

źródło: aluroncmc.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę