Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Bucki: Nie można sobie wyobrazić lepszego zakończenia

Jakub Bucki: Nie można sobie wyobrazić lepszego zakończenia

Po 17 latach siatkarze Jastrzębskiego Węgla mogli wreszcie cieszyć się z mistrzostwa Polski. Z drużyny po mistrzowskim sezonie odejdzie jednak aż 7 zawodników, wśród nich jest jeden z bohaterów tegorocznych finałów – Jakub Bucki. – Rok temu też graliśmy dobrze, ale niestety musieliśmy odłożyć nasze plany. Teraz ten mój ostatni sezon w Jastrzębiu-Zdroju jest zwieńczony złoty medalem i naprawdę nie mogłem sobie wymarzyć nic lepszego – powiedział najlepszy joker w jastrzębskiej talii kart. 

Klub z Jastrzębia-Zdroju długo musiał czekać na złote medale PlusLigi. Jakub Bucki w zespole występował od 2018 roku i dla niego to również było pierwsze mistrzostwo Polski. – Ja miałem te marzenia takie odważne, ale nie spodziewałem się, że spełnią się tutaj w Jastrzębiu-Zdroju, że uda nam się zdobyć złoty medal. Na ten moment moja przygoda z Jastrzębskim Węglem się kończy i chyba nie można sobie wyobrazić lepszego zakończenia – mówił zadowolony Bucki.Poprzedni sezon nie został dokończony, a jastrzębianie zostali sklasyfikowani na 4. miejscu, choć momentami prezentowali naprawdę dobrą siatkówkę. – Rok temu też graliśmy dobrze, ale niestety musieliśmy odłożyć nasze plany. Teraz ten mój ostatni sezon w Jastrzębiu-Zdroju jest zwieńczony złoty medalem i naprawdę nie mogłem sobie wymarzyć nic lepszego – podsumował swoją przygodę z Jastrzębskim Węglem atakujący. Przez trzy lata stał on w cieniu pierwszych bombardierów zespołu, ale już wcześniej pokazywał, że nie boi się wejść z ławki. Swój prawdziwy blask Jakub Bucki w pełni zaprezentował w fazie play-off, kiedy zmieniał Mohameda Al Hachdadiego, a jego wejścia naprawdę sporo wnosiły do gry całego zespołu. – Jeżeli wygrywamy, to ja cały czas mogę być rezerwowym. Fajnie, że mam okazję samemu przyczynić się do rezultatu drużyny, ale jeśli sezony mają się tak kończyć, to mogę być rezerwowym – podsumował Bucki.

Choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że on i Jurij Gladyr to zupełnie inne osobowości, to Jakub Bucki nie ukrywał, że z kapitanem jastrzębian wiąże go przyjaźń. – Zaprzyjaźniliśmy się z Jurijem Gladyrem. Gdzieś w głębi charaktery mamy podobne, choć Jurij jest bardziej ekspresyjny, ja jestem introwertykiem i wszystko w sobie trzymam, czasem pozwolę wyjść emocjom, ale Jurij z niczym się nie kryje. Będę go bardzo dobrze wspominał i mam nadzieję, że nasza przyjaźń będzie trwać długie lata – tłumaczył atakujący Jastrzębskiego Węgla.

Bucki również europejskiej publiczności pokazał się ze świetnej strony. Na kartach historii Ligi Mistrzów zapisała się bowiem jego seria zagrywek. Jastrzębianie przegrywali w Kazaniu 9:14 w tie-breaku i właśnie wtedy w pole zagrywki powędrował Jakub Bucki. To on dał sygnał i jastrzębianie odwrócili losy tego spotkania, triumfując nad Zenitem. – W końcówce tego tie-breaka mieliśmy bardzo dużo szczęścia. To zaczynało się od zagrywki, ale potem graliśmy świetnie blokiem, w obronie i przeszło to do historii, bo takie sytuacje zdarzają się rzadko. Na pewno za kilka lat będzie super wrócić do tego wydarzenia – wspominał Jakub Bucki. Atakujący po trzech sezonach żegna się z Jastrzębskim Węglem w najlepszy z możliwych sposobów. To on może cieszyć się z mistrzostwa Polski i to on ostatni mecz finałowej rywalizacji zakończył ze statuetką MVP.

źródło: Jastrzębski Węgiel - YouTube, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę