Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Bednaruk: Z wyników obu meczów nie mogę być zadowolony

Jakub Bednaruk: Z wyników obu meczów nie mogę być zadowolony

Zespół Cerrad Enea Czarni Radom zakończył już okres sparingowy i jest na ostatniej prostej przygotowań do sezonu 2021/2022 PlusLigi. W dwóch ostatnich meczach kontrolnych radomianie dwukrotnie przegrali ze Ślepskiem Malow Suwałki. – Jestem zadowolony z postawy moich zawodników z piątkowego starcia, a troszkę mniej z sobotniej konfrontacji – przyznał trener Czarnych Jakub Bednaruk.

Na zakończenie okresu sparingowego radomianie dwukrotnie ulegli Ślepskowi Malow Suwałki – najpierw w pięciu setach, a następnie w czterech. – Z wyników obu meczów nie mogę być zadowolony, bo przegraliśmy dwa sparingi. Więcej powodów do zadowolenia możemy mieć po piątkowym meczu, gdzie wyszliśmy z bardzo trudnej sytuacji, grając przeciwko świetnie dysponowanej drużynie z Suwałk – powiedział Jakub Bednaruk.

W pierwszym starciu radomianie przegrywali już 0:2, jednak mimo tego zdołali wejść na wyższy poziom w kolejnych partiach i doprowadzić do tie-breaka. Bardzo dobrą zmianę dał w tym spotkaniu przyjmujący Paweł Rusin, który wniósł sporo ożywienia w szeregi swojego zespołu. Piąty set był niezwykle zacięty i ostatecznie w walce na przewagi lepsi okazali się suwałczanie. – W tie-braku prowadziliśmy 10:7, ale nie udało się sięgnąć po zwycięstwo. Piątkowy mecz był naszym najlepszym sparingiem, gdzie zaprezentowaliśmy najwyższy poziom w tych przygotowaniach – stwierdził szkoleniowiec Czarnych. Jego podopiecznym poszło znacznie gorzej w drugim spotkaniu, której ponieśli porażkę 0:4. – Z sobotniego meczu nie mogę być zadowolony, bo przegraliśmy wszystkie sety. Poza trzema zawodnikami wszyscy siatkarze, którzy grali w piątek, dostali wolne w sobotę, bo już trzeba oszczędzać siły przed startem sezonu. Jestem zadowolony z postawy moich zawodników z piątkowego starcia, a troszkę mniej z sobotniej konfrontacji – dodał Jakub Bednaruk.

Siatkarze Cerradu Enei Czarnych Radom sezon 2021/2022 w PlusLidze zainaugurują we własnej hali meczem z Projektem Warszawa. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę, 3 października.

źródło: opr. własne, wksczarni.pl