Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Bednaruk: Silne zespoły nas po prostu leją

Jakub Bednaruk: Silne zespoły nas po prostu leją

fot. Cerrad Enea Czarni Radom Adam Kurasiewicz

– Co tydzień marzy mi się, jako trenerowi, by ukłuć w końcu jakiś silny zespół, a silne zespoły nas po prostu leją, co tu dużo ukrywać – przyznał po porażce ze Skrą Bełchatów trener Czarnych Radom Jakub Bednaruk. – Trzeba ryzykować grając z takim zespołem. Podjęliśmy rękawice, ale to jest zespół lepszy, trzymał nas na dystans i po prostu nas punktował – dodał szkoleniowiec radomskiej drużyny.

Czarni Radom w ostatnim meczu tego roku przegrali w trzech setach ze Skrą Bełchatów. – Co tydzień marzy mi się, jako trenerowi, by ukłuć w końcu jakiś silny zespół, a silne zespoły nas po prostu leją, co tu dużo ukrywać. Wiedzieliśmy, że ten mecz będzie na zagrywkę – tak gra Skra, czy z zespołami silnymi, czy ze słabszymi, ustawia sobie mecz zagrywką i później jest im łatwiej. Ale nie to było naszym problemem. Problem tkwił w tym, że przez dwa pierwsze sety nie kończyliśmy ataków po pozytywnym przyjęciu. Ten nasz atak był kiepski, w trzecim secie trochę nadrobiliśmy, ale to i tak było za mało – przyznał po spotkaniu trener Jakub Bednaruk.– Walczyliśmy od początku do końca, ale znów mamy takie momenty i szlag mnie trafia. Na półtorej minuty w secie coś tracimy, nie wiem, czy to chodzi o koncentrację. Gdy już się zbliżamy na 19:18, robimy dwie głupoty i jest odjazd. W trzecim secie, gdy byliśmy już blisko, znów dwa numery i był odjazd. Ostatnie mecze też wyglądały tak samo. Już coś gramy dobrze i… za chwilę dwa numery i nam odjeżdżają. To jest na pewno naszym problemem, że nie utrzymujemy poziomu przez cały mecz z tymi zespołami mocnymi. Ze słabszymi zespołami jesteśmy w stanie grać równo, ale jest problem z tymi mocnymi, które tylko na to czekają. To mnie wkurza, bo silne zespoły czekają na nas – grają grają i czekają, co my zrobimy i to się sprawdziło w tym meczu – mówił szkoleniowiec Czarnych.

– Próbowaliśmy, w pierwszych dwóch setach mieliśmy chyba dwanaście zagrywek zepsutych, ale z tego sześć było na aucie jakieś 10 centymetrów. Trzeba ryzykować, grając z takim zespołem. Podjęliśmy rękawice, ale to jest zespół lepszy, trzymał nas na dystans i po prostu nas punktował – dodał Bednaruk.

źródło: Czarni TV, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę