Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Bednaruk: Poszukujemy sponsora, sami musimy sobie z tym radzić

Jakub Bednaruk: Poszukujemy sponsora, sami musimy sobie z tym radzić

fot. Klaudia Piwowarczyk

Pomimo tego, że udało się zakontraktować trzech Brazylijczyków, MKS Będzin musiał mocno ograniczyć swoje wydatki budżetowe. – Jest to dla nas wszystkich trudny czas i musimy go przetrzymać. Znacznie zmniejszyliśmy wydatki. Mamy jeden z niższych budżetów w lidze. Poszukujemy sponsora tytularnego, a póki co sami musimy sobie z tym radzić – ocenił Jakub Bednaruk.

Jose Ademar Santana, Fabio Rodrigues i Thiago Pontes Veloso – ci trzej Brazylijczycy będą jedynymi obcokrajowcami w ekipie MKS-u Będzin. Jeszcze nie tak dawno mówiło się, że lepiej zatrudnić mniej doświadczonego Polaka niż ściągać obcokrajowców. Jak się okazuje, teraz wcale nie jest to takie oczywiste. – Na tych pozycjach polscy gracze bardzo się cenią. Ich wynagrodzenie miało być dwukrotnie wyższe niż Brazylijczyków – zdradził Jakub Bednaruk.To jest o tyle istotne, że w dobie koronawirusa kluby oglądają złotówkę z każdej strony. – Jest to dla nas wszystkich trudny czas i musimy go przetrzymać. Znacznie zmniejszyliśmy wydatki, bo około 25-30 procent. Przed pandemią w lutym mieliśmy nadzieję, że budżetowo zbliżymy się do Ślepska Suwałki, Aluronu Zawiercie, Trefla Gdańsk i GKS Katowice nawet po omawianych w mediach kłopotach finansowych. Przez koronawirusa nam się to nie udało, ponieważ nie wszyscy sponsorzy mogli z nami zostać. Mamy jeden z niższych budżetów w lidze. Poszukujemy sponsora tytularnego, a póki co sami musimy sobie z tym radzić. W lutym zakładaliśmy, że sytuacja budżetowa znacznie się poprawi. Wyszło inaczej. Cieszymy się jednak bardzo, że miasto jest z nami – nie ukrywał szkoleniowiec MKS-u Będzin.

Z MKS-em Będzin w ostatnim czasie pożegnali się m.in Dawid Dryja, Michał Potera, Jan Fornal czy Dawid Gunia. Były transfery, które musiały się wydarzyć. Sam bym wypchnął Michała Poterę do Asseco Resovii Rzeszów, ponieważ wiem, że zasługuje na to, by grać w tak wielkim klubie. Ostatnia decyzja Dawida Guni nam namieszała. Wszystko było dogadane, a umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Trudnością w tym wszystkim był termin. Dwa tygodnie przed rozpoczęciem przygotowań to dość krótki czas, by znaleźć zawodnika na zastępstwo – zakończył Jakub Bednaruk.

* Cała rozmowa Sary Kalisz dostępna w portalu TVP Sport

źródło: opr. własne, TVP Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved