Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Bednaruk: Jako całość Włosi są silniejsi

Jakub Bednaruk: Jako całość Włosi są silniejsi

fot. Klaudia Piwowarczyk

 – Jeśli chodzi o hierarchię to jesteśmy drugą ligą po włoskiej. Tam są nieco większe pieniądze, większy potencjał. Jak zawodnik dostaje porównywalną ofertę z Polski i Włoch to wybiera włoską. Jakby porównać 5-6 zespół z Włoch i Polski to te pierwsze ekipy są mocniejsze. ZAKSA pokazała klasę, dwa razy wygrała Ligę Mistrzów, ale jako całość to Włosi są silniejsi – powiedział w wywiadzie dla portalu sportdziennik.com Jakub Bednaruk.

Oni wygrali teraz wszystko w młodzieżowych rozgrywkach, więc dostali „mocny strzał”, jeśli chodzi o napływ młodych, zdolnych zawodników. Jest dyskusja czy 16 drużyn w PlusLidze to był dobry pomysł, ale to już inna sprawa – dodał były siatkarz i trener, a obecnie komentator sportowy.Bednaruk pokusił się też o ocenę obecnego stanu PlusLigi. – Nie jestem w stanie ocenić ZAKSY, dopóki nie zobaczę w akcji Bartka Bednorza. Na razie wszyscy mówią, że jest to poważne wzmocnienie, ale poczekajmy do jego debiutu w nowym zespole. Co do moich typów, to jeśli wygra ligę Jastrzębski Węgiel, Asseco Resovia czy wspomniana ZAKSA to nie będzie to żadna niespodzianka. To na pewno są faworyci. Z drugiej strony mamy PGE Skrę Bełchatów, która przeżywa poważny kryzys, i nie wiadomo, czy zakwalifikuje się do play-off. Jeśli jednak pierwszy raz w historii mistrzostwo Polski zdobędzie Aluron CMC Warta Zawiercie to już będzie niespodzianka. Sam zadaję sobie pytanie czy jeden Uros Kovacević jest w stanie wygrać dla Zawiercia mistrzostwo kraju? Bardzo jestem ciekaw… To wszystko mówi nam, że nasza liga jest bardzo emocjonująca. Z drugiej strony widzimy jednak ogromne problemy BBTS-u Bielsko-Biała i Legionovii w Tauron Lidze. BBTS próbuje walczyć, zawodnicy walczą, ale to jest na zasadzie wielkiego chaosu. Z kolei Legionovia najprawdopodobniej w ogóle nie dokończy sezonu. Walka o utrzymanie powinna być do końca, ale to się już wyjaśniło. Na szczęście o „ósemkę” jest walka i to bardzo cieszy.

Cały, obszerny wywiad z Jerzego Muchy z Jakubem Bednarukiem w portalu sportdziennik.com

źródło: sportdziennik.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę