Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jakub Bednaruk: Gawryszewski wniesie do zespołu dużo dobrego

Jakub Bednaruk: Gawryszewski wniesie do zespołu dużo dobrego

fot. Klaudia Piwowarczyk

– MKS zbudował bardzo mocną kadrę, która powinna krok po kroczku i tydzień po tygodniu realizować swoje cele. Nie powinna za to zbyt daleko wybiegać w przyszłość, tylko skupić się na teraźniejszości – przekonywał Jakub Bednaruk, ekspert Polsatu Sport.

Były szkoleniowiec MKS-u zakończył pracę nad Czarną Przemszą po sezonie 2020/2021. Dziś nie ukrywa, że od tamtej pory wokół zagłębiowskiego klubu wiele się zmieniło.Będzin jest pewny, stabilny, bardzo się cieszę, że wyszedł z trudnej sytuacji. To jeden z głównych kandydatów do wygrania ligi. W maju też był blisko, grał w finale, grał w barażu. Widać, że budowa kadry była bardzo przemyślana, jest bogata głębia składu, duże pole manewru jeśli chodzi o zmiany – ocenił komentator.

Jakub Bednaruk, który w przeszłości był rozgrywającym, przy charakteryzowaniu będzińskiej drużyny zwrócił szczególną uwagę na Jarosława Macionczyka, zawodnika ze swojej pozycji.

MKS Będzin ma najlepszego rozgrywającego w historii TAURON 1. Ligi. Sam o sobie mówi, że „jest za słaby na PlusLigę i za dobry na 1. ligę”. Mimo, że tak jak ja zbliża się do 50, to prezentuje wysoki poziom i zawsze jest bardzo dobrze przygotowany – komplementował go „Diabeł”.

W ostatnich rozgrywkach ex asystent Vitala Heynena prowadził Cerrad Eneę Czarnych Radom, czyli zespół, który podobnie jak i nasz trenuje na co dzień w nowoczesnym obiekcie.

Gratuluję MKS-owi tej hali. Widziałem ją na polsatowskich przebitkach z meczów o awans, wygląda pięknie. Widać, że wasze środowisko żyje siatkówką, pobija rekordy frekwencji na trybunach, więc w pełni zasłużyło na taki obiekt. Sama obecność uczestników mistrzostw świata z reprezentacją Polski na czele świadczy o randze Będzin Areny – zauważył ekspert.

Na plus Jakub Bednaruk ocenił również transfer Bartosza Gawryszewskiego z boiska na ławkę trenerską. – Jestem bardzo zadowolony, że MKS w niego zainwestował. To fajny facet, mający serce do siatkówki, kilkanaście lat rozegrał w PlusLidze. Pojętny, szybko się uczy. Wniesie do zespołu dużo dobrego – podkreślił poprzednik Wojciecha Serafina.

Jakub Bednaruk, przed podjęciem pracy w telewizji, otrzymał kilka propozycji z zagranicznych klubów, jednak nie chciał wyjeżdżać z Polski. – Mam fajną współpracę z Polsatem, możliwe że na lata. Myślę, że dzięki niej będzie mi dane zajrzeć do Będzina na mecz i na żywo zobaczyć halę, więc zostawcie mi akredytację w kasie – zapowiedział komentator.

źródło: tauron1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę