Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Jagoda Gruszczyńska: Rodzinny sukces w Gdańsku byłby wskazany

Jagoda Gruszczyńska: Rodzinny sukces w Gdańsku byłby wskazany

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Cieszę się, że mogę grać w tym cyklu. W tym roku nie było zbyt dużo turniejów w klasycznej siatkówce plażowej. Mogłam pomóc w rozpropagowaniu gry na plaży. Oczywiście rodzinny sukces w Gdańsku byłby jak najbardziej wskazany – powiedziała Jagoda Gruszczyńska. Weźmie ona udział w turnieju finałowym PreZero Grand Prix, w którym zagra także jej brat – Jędrzej.

Rodzeństwo Gruszczyńskich może ostatni weekend uznać za bardzo udany. Jagoda z Dorotą Strąg wygrały w Kołobrzego turniej z cyklu Plaża Open. – Obsada była bardzo silna. Zagrały m.in. dwie pary kadrowe. Cieszymy się z takiego rozstrzygnięcia – powiedziała Gruszczyńska.Już w drugim meczu turnieju Jagoda Gruszczyńska i Dorota Strąg zmierzyły się z Moniką Brzostek i Agatą Ceynową i po wyrównanym meczu zwyciężyły 2:0 (21:19, 21:19). Później oba duety zmierzyły się jeszcze raz i znowu wygrana była po tej samej stronie.

Jagoda Gruszczyńska zdradziła, że w sobotę rozmawiała z bratem. – Często rozmawiamy w trakcie sportowych rozgrywek i wspieramy się. Trzymałam za niego kciuki. Bardzo chciałam, żebyśmy się spotkali w Gdańsku w czasie finału PreZero Grand Prix – dodaje.

Przed tygodniem Jagoda Gruszczyńska zagrała w Krakowie w barwach Grot Budowlanych Łodź i ten zespół oraz #VolleyWrocław zakwalifikował się do finału PreZero Grand Prix w Gdańsku. W Warszawie przyszła kolej na Jędrzeja, który walczył ze swoim klubem Indykpolem AZS Olsztyn o awans. Po wygraniu z KRISPOLEM Września 2:1 mógł się cieszyć z przejścia do kolejnej fazy rozgrywek. Nagrodą za dobrą grę Jędrzeja Gruszczyńskiego była statuetka MVP.

Cieszę się, że mogę grać w tym cyklu. W tym roku nie było zbyt dużo turniejów w klasycznej siatkówce plażowej. Mogłam pomóc w rozpropagowaniu gry na plaży. Rozgrywki klubowe TAURON Ligi w PreZero Grand Prix mają dużą siłę marketingową. Oczywiście rodzinny sukces w Gdańsku byłby jak najbardziej wskazany – zakończyła Jagoda Gruszczyńska.

źródło: tauronliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved