Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour: Porażka Polek w ćwierćfinale turnieju

Beach Pro Tour: Porażka Polek w ćwierćfinale turnieju

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz w ćwierćfinale turnieju Beach Pro Tour Challenge, podejmowały brazylijską parę Agatha/Rebecca. Polki przegrały spotkanie ze świetnie dysponowaną parą z Brazylii 0:2 i zakończyły tym samym udział w turnieju rozgrywanym w portugalskim Espinho, na 5 miejscu.

BRAZYLIA NIE DO PRZEJŚCIA

W początkowej fazie pierwszego seta, oba zespoły skutecznie kończyły swoje ataki i dopiero dzięki kontrze Rebecci, brazylijski duet wyszedł na pierwsze dwupunktowe prowadzenie (7:5). Strata Polek została niemal natychmiast odrobiona, a po asie serwisowym Jagody Gruszczyńskiej, biało czerwone wyszły na minimalne prowadzenie (9:8). Niestety, w tym momencie Polki zaczęły popełniać błędy w ataku, a brazylijski duet narzucił swoje tempo gry (14:10). Po czasie dla polskiego duetu, Brazylijki kontynuowały skuteczną grę, szczególnie w polu serwisowym (17:10). Końcówka seta należała do Agathy i Rebecci i po ataku w środek, Brazylijki zakończyły pierwszą odsłonę meczu (21:14).

Podobnie jak w pierwszym secie, druga odsłona meczu rozpoczęła się od wyrównanej gry z obu stron siatki (2:2). Błędy na zagrywce, pokazywały że oba duety podejmują duże ryzyko w tym elemencie. Po bloku Agathy i błędach po stronie polskiego duetu, Brazylijki wyszły na czteropunktowe prowadzenie (7:3). Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz, zanotowały przez chwilę dobry fragment gry, zbliżając się do Brazylijek na jeden punkt (6:7). Kiedy na zagrywce pojawiła się Rebecca, wspomniane ryzyko, zaczęło się odpłacać. Po niesamowitej serii zagrywek brazylijskiej siatkarki, było 14:6. Mimo czasu dla Polek, Agatha i Rebecca, rozkręcały się z akcji na akcję, dokładając kolejne skuteczne zagrywki (17:7). W końcówce seta Agatha popisała się jeszcze punktowym blokiem, a po błędzie Polek w polu serwisowym, to Brazylijki cieszyły się ze zwycięstwa i awansu do półfinału (21-11).

Wachowicz/Gruszczyńska [POL] – Agatha/Rebecca [BRA] 0:2
(14:21, 11:21)