Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Jacek Skrok: Dla Radomki to mecze o wszystko

Jacek Skrok: Dla Radomki to mecze o wszystko

fot. Radomka Radom

Już w sobotę walkę o medale TAURON Ligi rozpoczną cztery najlepsze zespoły. O złoto Developres SkyRes Rzeszów zmierzy się z Chemikiem Police, o brąz E.LECLERC MOYA Radomka Radom powalczy z ŁKS-em Commercecon Łódź. – W kontekście finałów może niepokoić to, że z pięciu porażek Radomki w tym sezonie, dwie były z ŁKS-em, dwie z Developresem, czyli ze ścisłą czołówką. Obstawianie medalistów TAURON Ligi jest ciężkie – mówił były trener radomianek Jacek Skrok.

Dla siatkarek z Radomia awans do najlepszej czwórki TAURON Ligi to już bardzo dobry wynik. – Już w tym momencie trzeba podkreślić, że to sukces. Radomka przez cały sezon prezentowała się bardzo dobre i zdobyła sympatię kibiców, choć nie mogli oni być w hali – przyznał w magazynie „Tie-break” Jacek Skrok. – W kontekście finałów może niepokoić to, że z pięciu porażek Radomki w tym sezonie, dwie były z ŁKS-em, dwie z Developresem czyli ze ścisłą czołówką. Obstawianie medalistów TAURON Ligi jest ciężkie – podkreślił jednak były szkoleniowiec radomianek.Już w sobotę Radomka podejmie ŁKS Łódź w pierwszym pojedynku o brąz. – Zastąpienie Janisy Johnson Aną Bjelicą, która jest niezłą siatkarką, ale do tej pory grała na pozycji atakującej i odnalezienie się w najważniejszych meczach na pozycji przyjmującej, to jest trudny moment. Z jednej strony był czas na zgranie, z drugiej ŁKS już na pewno te mecze obejrzał i przygotuje odpowiednią taktykę – ocenił trener Skrok i dodał: – ŁKS już ma jakiś zawód, bo jednak tak niewiele brakowało do awansu do finału. Dla łodzianek mecze o brąz mogą nie być walką o wszystko, a dla Radomki to są spotkania o wszystko i ze wszystkich sił szykuje się na walkę o medal.

Trener Jacek Skrok pokusił się również o ocenę Chemika Police, z którym Radomka Radomka przegrała w półfinale. – Chemik w tych najważniejszych meczach pokazał swoją wyższość. Te wyniki na początku sezonu były dość zaskakujące, ale pozyskanie Olgi Strantzali spowodowało, że zespół się odbudował i gra coraz lepiej. Radomka grając przeciwko pełnemu Chemikowi nie miała jakiś większych szans – podsumował Jacek Skrok.

Jego zdaniem to właśnie policzanki powinny zdobyć mistrzostwo Polski. – W finale dla mnie niewielkim faworytem będzie Chemik Police. Ma trochę lepszą rozgrywającą i Jovanę Brakocević, która gra bardzo równo. Van Ryk ma natomiast rewelacyjne mecze, ale ma też momenty, w których to dla niej trochę za dużo – ocenił Jacek Skrok. Pierwszy pojedynek finałowy w sobotę o 14:45, natomiast mecz o brąz rozpocznie się o 17:30.

Cała rozmowa Michała Nowaka z trenerem Jackiem Skrokiem na portalu cozadzien.pl

źródło: cozadzien.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę