Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Jacek Pasiński: Nie było straconych piłek

Jacek Pasiński: Nie było straconych piłek

fot. Michał Szymański

Siatkarki Energi MKS-u Kalisz odniosły ważne zwycięstwo w 3. kolejce TAURON Ligi, 3:1 pokonując #VolleyWrocław. – Dziewczyny bardzo dobrze grały w polu zagrywki, broniły, wygraliśmy blokiem 14:8 i to są klucze do naszego sukcesu. Do tego zagraliśmy mądrze i rozsądnie w ataku, bo efektywność około 30% to jest naprawdę dobry wynik – chwalił swoje podopieczne trener MKS-u Jacek Pasiński. 

Energa MKS Kalisz dość pewnie wygrał premierową odsłonę w starciu z #VolleyWrocław i choć w drugiej odsłonie ustąpił pola rywalkom, to w kolejnych częściach meczu zdominował już boiskowe wydarzenia i zainkasował komplet punktów. –  W pierwszym secie naskoczyłyśmy na rywalki i myślę, że to nam dało przewagę. W drugiej odsłonie dopadł nas brak koncentracji, ale udało nam się zebrać, w kolejnych partiach znów naskoczyłyśmy na wrocławianki i wiodłyśmy prym – oceniła atakująca MKS-u Monika Gałkowska. Siatkarka została wybrana MVP spotkania z wrocławiankami i jest jedną z kilku zawodniczek, które barw kaliskiej ekipy broniły też w poprzednim sezonie. – Ten mecz wyglądał dobrze, poprzedni trochę gorzej. Jesteśmy całkowicie nowym zespołem, z poprzedniego sezonu zostały 4 dziewczyny i myślę, że z każdym kolejnym spotkaniem będzie coraz lepiej – zapowiedziała Gałkowska.Z wyniku, a także z gry swoich zawodniczek zadowolony mógł być Jacek Pasiński. – Wygraliśmy za trzy punkty z naprawdę dobrym zespołem. Zagraliśmy dobrze, agresywnie, dziewczyny dawały z siebie wszystko, nie było żadnych straconych piłek – przyznał szkoleniowiec kaliszanek i chwalił swoją drużynę. – Dziewczyny bardzo dobrze grały w polu zagrywki, broniły, wygraliśmy blokiem 14:8 i to są klucze do naszego sukcesu. Do tego zagraliśmy mądrze i rozsądnie w ataku, bo efektywność około 30% to jest naprawdę dobry wynik – tłumaczył trener MKS-u.

Jego podopieczne jedynie w drugiej odsłonie radziły sobie gorzej i oddały pole rywalkom. – Czasem ta koncentracja ucieka, kiedy popełniamy dwa, trzy błędy przez brak konsekwencji. Cieszymy się, że w trzecim secie się podnieśliśmy po porażce i ta koncentracja nie spadła nam w czwartej części meczu – podsumował Jacek Pasiński. Kolejny mecz jego zespół zagra na wyjeździe, zmierzy się z Jokerem Świecie.

źródło: MKS Kalisz - Facebook, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę