Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Jacek Nawrocki: Wiele z tych meczów jest dla nas nauką

fot. Michał Szymański

Reprezentacja Polski siatkarek po trzech dniach przerwy wraca do gry w Lidze Narodów. W ramach dziesiątej kolejki Polki zmierzą się z Brazylijkami. – Chciałbym piętnaście razy zagrać tutaj z Brazylijkami, bo to by była dla nas twarda szkoła, dobra lekcja i liczę na to, że to spotkanie będzie dla nas trochę jak święto – przyznał trener kadry Jacek Nawrocki.

Reprezentacja Polski siatkarek ma za sobą trzy serie spotkań w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Po trzech dniach przerwy Polki wracają do gry, a ich przeciwniczkami będą Brazylijki, Tajki i Niemki. – My gramy na tyle, na ile możemy, pamiętając o tym, że wiele z tych meczów jest dla nas nauką. Myślę, że każda z zawodniczek skorzysta na tym i nabierze doświadczenia. Cały czas będę podkreślał, że ten skład jest bardzo młody – powiedział trener polskiej reprezentacji Jacek Nawrocki.Polki nie spisują się w tegorocznej edycji Ligi Narodów zbyt dobrze, na dziewięć spotkań mają tylko trzy zwycięstwa. Bardzo dobrze spisały się jednak w spotkaniach z Japonkami i Holenderkami. – Rzeczywiście oba te mecze były dobre w naszym wykonaniu, dziewczyny zagrały na dobrym poziomie pod względem taktycznym, technicznym, ale i mentalnym. W obu spotkaniach wystąpiliśmy w zupełnie innych składach i tak naprawdę mieliśmy przegląd kilkunastu zawodniczek. Dawno tak nie było w reprezentacji żeńskiej, że mogliśmy sobie pozwolić na rotacje. Zmiany składu nie pomagają w osiąganiu wyników – podkreślił szkoleniowiec kadry. – Wyciągnęliśmy wnioski, wszystkie mecze, które były do tej pory, dały nam dużo materiału do analizy i będziemy starali się krystalizować skład na najbliższych sześć spotkań – dodał Nawrocki.

Czwartą serię zmagań Polki otworzą meczem z Brazylijkami, które po dziewięciu meczach zajmowały drugie miejsce w tabeli Ligi Narodów. – Dajemy z siebie maksimum w każdym spotkaniu, nie ma żadnego odpuszczania. Co do Brazylii, to jest to super zespół, grają ekstra siatkówkę. Szczerze mówiąc, chciałbym piętnaście razy zagrać tutaj z Brazylijkami, bo to by była dla nas twarda szkoła, dobra lekcja i liczę na to, że to spotkanie będzie dla nas trochę jak święto. Jest to przeciwnik, który nastawił się na to, że w każdym meczu przygotowuje się do igrzysk olimpijskich i to jest dla nas duża wartość, jeżeli mówimy o ocenie przeciwnika – przyznał Jacek Nawrocki.

Cały wywiad Ireneusza Pardo w serwisie sport.tvp.pl

źródło: opr. własne, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę