Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jacek Nawrocki: Sport zespołowy ma polegać na integracji i sile grupy

Jacek Nawrocki: Sport zespołowy ma polegać na integracji i sile grupy

fot. Łukasz Krzywański

Według planu przedstawionego przez władze sportowe i PZPS, rozpoczęcie obozów treningowych kadry siatkarzy i siatkarek przewidziano na początek czerwca. Siatkarze mają rozpocząć zajęcia w Spale, a siatkarki kilka dni później w Szczyrku. Start zgrupowania pań zaplanowany jest na 4 czerwca. Trener reprezentacji kobiet Jacek Nawrocki ma świadomość, że przepisy sanitarne obowiązujące w hali sportowej mocno utrudnią mu zadanie.

Zasady dotyczące odmrażania sportu są ostre, obowiązuje surowy reżim sanitarny. Według wytycznych ministerstwa, w siatkówce jednocześnie trenować może na jednym boisku sześć osób oraz ich opiekun (nie wlicza się obsługi obiektu). Nie można więc rozegrać gier treningowych z udziałem dwóch drużyn, nie da się też na jednej dużej hali wydzielić kilku boisk, by prowadzić równolegle zajęcia dla kilku 6-osobowych grup – a tak często wyglądały treningi kadr siatkarskich.Sport zespołowy ma to do siebie, że najważniejsza jest drużyna i jedność – komentuje trener Nawrocki. – A tutaj trzeba by było się dzielić. Technicznie i taktycznie w indywidualnym trybie można przeprowadzić ćwiczenia, ale my musimy grać całą ekipą. Dopóki nie będzie pozwolenia na zajęcia całej drużyny, to ten obecnie proponowany trening byłby bardzo utrudniony – nie ukrywa selekcjoner i próbuje się zastanawiać jak sobie poradzić w takich warunkach. – Możemy zmieniać grupy, ich skład, mieszać proces treningowy pozycjami na parkiecie, dzielić siatkarki na ćwiczące technikę i siłę. Jednak sedno tkwi w czym innym: sport zespołowy ma polegać na integracji i sile grupy. A na to trzeba poczekać.

Do restartu siatkówki pozostał miesiąc i trenerzy kadry muszą mieć nadzieję, że reguły zostaną poluzowane. Ministerstwo tego nie wyklucza. Jak informuje resort, w zależności od sytuacji epidemicznej możliwe będzie znoszenie limitów.

źródło: sport.se.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę