Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Trenerzy reprezentacji wybrani – niespodzianek nie było

Trenerzy reprezentacji wybrani – niespodzianek nie było

fot. Michał Szymański

Decyzją Zarządu PZPS, Dyrektor Pionu Szkolenia Krzysztof Felczak wręczył nominacje na funkcję trenera reprezentacji Polski U-20 mężczyzn w piłce siatkowej halowej Sebastianowi Pawlikowi, natomiast na funkcję trenera reprezentacji Polski U-18 mężczyzn w piłce siatkowej halowej Jackowi Nawrockiemu.

Nominacje bez niespodzianek

Nominacje na trenerów kadr to naturalne przedłużenie pracy trenerów z danym rocznikiem, Przypomnijmy, że dla obu trenerów praca z młodzieżą w Spale to chleb powszedni. Nawrocki pracował z kadrami młodzieżowymi jeszcze przed objęciem posady trenera żeńskiej reprezentacji. Z kolei Sebastian Pawlik w SMS-ie pracuje nieprzerwanie od kilkunastu lat.

Zgrupowanie do mistrzostw EEVZA rozpoczęte

W poniedziałek 13 listopada na obiektach Ośrodka Przygotowań Olimpijskich COS w Spale rozpoczęło się zgrupowanie kadry chłopców z rocznika 2007 i młodszych, przygotowującej się do mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA), które rozegrane zostaną od 5 do 9 grudnia w gruzińskim Telavi. W treningach pod kierunkiem Jacka Nawrockiego uczestnicy 18 zawodników, wśród nich jest 11 uczniów miejscowej SMS PZPS.

Zgrupowanie zakończy się 24 listopada i do tego czasu zostanie wyselekcjonowana czternastka graczy, którzy wezmą udział w mistrzostwach EEVZA. Turniej ten będzie eliminacją do przyszłorocznych mistrzostw Europy U18. Awans wywalczy tylko zwycięzca. W czasie zgrupowania mamy w planie rozegranie sparingów. W środę spotkamy się ze II-ligową UKS Spartą Grodzisk Mazowiecki – powiedział Jacek Nawrocki.

W Telavi młodzi polscy siatkarze zagrają z Azerbejdżanem, Łotwą, Gruzją, Ukrainą i Estonią.

źródło: inf. własna, SMS Spała

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved