Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Jacek Nawrocki: Przed nami trzy trudne spotkania

fot. Michał Szymański

– Cieszę się, że przed nami trzy trudne spotkania. Musimy w nich wznieść się na najwyższy poziom swoich możliwości. Przeciwnicy będą bardzo mocni i zweryfikują naszą formę – powiedział na finiszu zmagań w Lidze Narodów szkoleniowiec polskich siatkarek Jacek Nawrocki.

Przed siatkarkami reprezentacji Polski ostatnie trzy mecze w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Przystąpią do nich w optymalnym składzie, bowiem wszystkie zawodniczki są gotowe do gry. – Te zmagania są wyczerpujące. Nie ustrzegliśmy się drobnych kontuzji, ale na szczęście do najbliższych trzech meczów wszystkie dziewczyny będą gotowe. Mieliśmy urazy, które dziewczyny wyeliminowały z jednego meczu czy treningu, ale w tej chwili zawodniczki są już w pełni zdrowe – powiedział Jacek Nawrocki, trener reprezentacji Polski.Biało-czerwone nie będą miały jednak łatwego zadania, bowiem w ostatnim cyklu zmierzą się między innymi z Amerykankami, które w Lidze Narodów radzą sobie znakomicie i zajmują pierwsze miejsce w tabeli. – Amerykanki są topowym zespołem. Mają szeroki skład i wybraną już kadrę na igrzyska olimpijskie. Te zawodniczki, które tu zostały, poza tymi przeznaczonymi do gry w Tokio, też prezentują wysoki poziom – ocenił trener polskich siatkarek.

Ponadto czekają je jeszcze starcia z Chinkami i Rosjankami. – Chinki grały w kratkę do momentu, kiedy do drużyny nie dołączyły ich najmocniejsze zawodniczki. Obecnie są w pełnym składzie. Myślę, że w takim przeciwko nam wystąpią. Natomiast Rosjanki grają w różnych składach – dodał szkoleniowiec biało-czerwonych.

W ostatnich spotkaniach Polki mają zagrać w najsilniejszym składzie, a mecze z silnymi rywalkami mają posłużyć im już jako przygotowanie do mistrzostw Europy. – Cieszę się, że przed nami trzy trudne spotkania. Musimy w nich wznieść się na najwyższy poziom swoich możliwości. Przeciwnicy będą bardzo mocni i zweryfikują naszą formę. Te trzy mecze zagramy najmocniejszym składem na jaki nas w tym momencie stać. Wcześniej musiały być rotacje w składzie. Jedne zawodniczki grały mniej, inne więcej. Sprawdziliśmy je w boju i mamy obraz tego, czym obecnie dysponujemy – zakończył Jacek Nawrocki.

źródło: inf. własna, Polska Siatkówka

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę