Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Jacek Nawrocki: To nie są tylko moje decyzje

Jacek Nawrocki: To nie są tylko moje decyzje

fot. Michał Szymański

– W ogóle nie wychodzę do przodu. Na pewno będę przeżywał ten ćwierćfinał. Zobaczymy, co pokaże przyszłość – odpowiedział na pytanie o swoją przyszłość w reprezentacji Polski Jacek Nawrocki. – Ja wiem, że to nie tylko ode mnie zależy. To nie są tylko moje decyzje, to są decyzje związku, zarządu. Ja o tym nie myślę, cały czas byłem skupiony na mistrzostwach Europy i w ogóle myślami nie odjeżdżałem w świat wyobraźni, ani w przeszłość ani w przyszłość – dodał doświadczony szkoleniowiec.

Porażką w trzech setach z Turcją Polska kończy swój udział w tegorocznych mistrzostwach Europy kobiet. – Graliśmy z zespołem, który okazał się dużo silniejszy, miał tą grę pod kontrolą praktycznie w każdym elemencie. Dziewczyny próbowały przeciwstawić się, ale niestety nie utrzymaliśmy dogrania, nie utrzymaliśmy przyjęcia. Magda (Stysiak – przyp. red.) robiła co mogła w ataku, próbowała trzymać ten wynik. Zabrakło nam zagrywki, która odrzuciłaby Turczynki od siatki i uniemożliwiła granie pierwszego tempa, którego, gdyby Turczynki chciały, grałyby jeszcze więcej. Grały środkiem, a resztę dopełniała Karakurt swoim mocnym atakiem – podsumował Jacek Nawrocki. Czy gdyby Polki dały z siebie jeszcze więcej, byłyby w stanie zagrozić Turczynkom? – Myślę, że siatkówka jest takim sportem, gdzie czasami jedna, dwie piłki mogą zaważyć na secie. Nawet ten ostatni set, jest wynik 24:23, gdzie nasza dobra, trafiona zagrywka mogłaby zmienić losy spotkania. Nie wiem, co by było. Wiem tylko, że Turcja kontrolowała grę w zasadzie w każdym elemencie – odpowiedział trener.Polki zajęły niższe miejsce niż dwa lata temu, kiedy to udało im się awansować do półfinału. – Myślę, że te dziewczyny zagrały najlepiej jak potrafiły. Grały kilka bardzo dobrych spotkań. Gdybyśmy troszkę konsekwentniej zagrali z Bułgarią, mielibyśmy komplet zwycięstw w grupie. Mieliśmy młody zespół, to było widać. Trochę tego doświadczenia w trudnych momentach brakowało, ale taka jest rzeczywistość. Myślę, że dziewczyny to doświadczenie spuentują i swoim rozwojem i później w następnych grach reprezentacyjnych – podsumował postawę swoich podopiecznych Jacek Nawrocki.

Trener reprezentacji został wprost zapytany przez reportera TVP Sport, czy pozostanie na stanowisku podczas przyszłorocznych mistrzostw świata. – Nie myślę w tej chwili o tym, myślę o tym, co było. W ogóle nie wychodzę do przodu. Na pewno będę przeżywał ten ćwierćfinał. Zobaczymy, co pokaże przyszłość – odpowiedział szkoleniowiec. – Ja wiem, że to nie tylko ode mnie zależy. To nie są tylko moje decyzje, to są decyzje związku, zarządu. Ja o tym nie myślę, cały czas byłem skupiony na mistrzostwach Europy i w ogóle myślami nie odjeżdżałem w świat wyobraźni, ani w przeszłość ani w przyszłość – dodał Nawrocki.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Jacek Nawrocki ma zostać trenerem Grupy Azoty Chemika Police i to właśnie przez brak zgody związku na łączenie funkcji trenera klubowego z reprezentacyjnym miałoby nastąpić zakończenie współpracy. – Nie wiem jakie jest zdanie innych, ja uważam, że można łączyć te funkcje. Jest wielu trenerów, którzy łączą pracę w klubie z pracą w reprezentacji. Nie mówię tego w kontekście swojej osoby, tylko mówię to ogólnie. Myślę, że to nie jest wielką przeszkodą – skomentował trener. – Myślę, że każdy trener albo ma w sobie siłę do prowadzenia jakiejkolwiek drużyny, albo nie ma. Jeżeli jest wypalony, to trudno, trzeba zrobić przerwę. Ja w tej chwili przeżywam bardzo ten ćwierćfinał, całe te mistrzostwa. Myślę, że potrzebuję trochę czasu, żeby spojrzeć na to z innej perspektywy – zakończył.

źródło: opr. własne, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę