Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jacek Kasprzyk: To zasłużona niespodzianka

Jacek Kasprzyk: To zasłużona niespodzianka

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Dla ZAKSY zwieńczeniem sezonu będzie 1 maja i finał w Weronie. Myślę, że tam wynagrodzi sobie straty, które poniosła w finale PlusLigi i zdobędzie złoto Ligi Mistrzów – powiedział po finale PlusLigi Jacek Kasprzyk, prezes PZPS-u.

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przez cały sezon szli jak burza. W końcu jednak znaleźli pogromcę. Został nim w finale PlusLigi Jastrzębski węgiel, który potrzebował dwóch spotkań, aby zdobyć mistrzostwo Polski, sprawiając tym samym pewną niespodziankę. – Porównując cały sezon, myślę, że jest to niespodzianka, ale jak najbardziej zasłużona. Jastrzębianie w dwumeczu byli zdecydowanie lepszą drużyną. Na pewno szereg zdarzeń w ZAKSIE, czyli kontuzja Pawła Zatorskiego i cały ciężki sezon Europejski spowodował, że fizyka trochę zawiodła kędzierzynian. Nie wytrzymali oni meczów finałowych – stwierdził prezes PZPS Jacek Kasprzyk.Bez wątpienia w rywalizacji finałowej dużym atutem podopiecznych Andrei Gardiniego był szeroki skład. Nawet jeśli któryś zawodnik zawodził, to wchodził w jego miejsce rezerwowy, który poprawiał grę jastrzębian. Jednym z liderów śląskiej drużyny w potyczkach o złoto okazał się Jakub Bucki, który nie zaczynał pojedynków w podstawowym składzie. – Czarnym koniem finałów był chyba Jakub Bucki, który w jednym i drugim meczu finałowym wszedł z ławki i pociągnął grę Jastrzębskiego Węgla. On wygrał drugiego seta, w którym miał siedem czy osiem zagrywek. Myślę, że jastrzębianie wygrali szerszą ławką, która była zdecydowanie mocniejsza. Szkoda ZAKSY, ale cieszymy się, że mistrzem Polski po siedemnastu latach została drużyna z Jastrzębia-Zdroju. ZAKSA była mistrzem Polski niedawno, a jastrzębianie na ten tytuł czekali 17 lat – przyznał prezes PZPS-u.

Dla ekipy z Opolszczyzny sezon się jeszcze nie skończył, bowiem czeka ją jeszcze finał Ligi Mistrzów, w którym we Włoszech zmierzy się z Itasem Trentino. Tam będzie mogła powetować sobie straty związane z porażką w finale PlusLigi. – Dla ZAKSY zwieńczeniem sezonu będzie 1 maja i finał w Weronie. Myślę, że tam wynagrodzi sobie straty, które poniosła w finale PlusLigi i zdobędzie złoto Ligi Mistrzów. Jest trochę czasu, żeby odpocząć, zresetować się i przystąpić do meczu w Weronie jako faworyt – zakończył Jacek Kasprzyk.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę