Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Jacek Kasprzyk: Chcemy być współorganizatorami MŚ siatkarek 2022

Jacek Kasprzyk: Chcemy być współorganizatorami MŚ siatkarek 2022

fot. pzps.pl

Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk, który był gościem „Poranku z Polsatem Sport” opowiedział o planach dotyczących przygotowania sparingów reprezentacji Polski w tym sezonie oraz o chęci organizacji mistrzostw świata w 2022 roku – Wszystko jest konsultowane z Vitalem Heynenem. Mamy zakontraktowanych kilka meczów towarzyskich. W połowie lipca planujemy ich cztery. Nie mogę jeszcze zdradzić, z kim będziemy grać, ale będą to topowe drużyny europejskie – powiedział Kasprzyk.

– Igrzyska Olimpijskie w przyszłym roku będą wykładnikiem tego, co się będzie działo obecnie w reprezentacji męskiej, ale i żeńskiej. W tym sezonie nie ma żadnych oficjalnych, dużych turniejów europejskich czy światowych. Mamy zakontraktowanych kilka meczów towarzyskich. W połowie lipca planujemy rozegranie czterech. Jeden odbędzie się w sobotę i niedzielę, drugi w środę, czwartek, bądź czwartek, piątek. Wszystko jest konsultowane z Vitalem Heynenem. Nie mogę jeszcze zdradzić z kim będziemy grać, ale będą to topowe drużyny europejskie. 15 czerwca mają zostać otworzone granice, dlatego wierzę, że będziemy mogli zrealizować pomysł rozegrania sparingów. Reprezentacje, z którymi mamy grać, również rozpoczęły zgrupowania. Będą do tych spotkań przygotowani – powiedział Jacek Kasprzyk.Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, określany mianem najlepszego towarzyskiego, siatkarskiego turnieju na świecie, był tradycyjnie dla męskiej reprezentacji ostatnim sprawdzianem formy przed najważniejszymi imprezami sezonu. Oficjalna decyzja jeszcze nie zapadła, ale wszystko wskazuje, że przewidywany termin 9-11 lipca, XVIII edycji Memoriału nie zostanie utrzymany. Mimo wszystko organizatorzy zapewniają, że podejmują działania, aby krakowski turniej – choć w zmienionej formule – odbył się w tym roku. – Jesteśmy cały czas w kontakcie z Jerzym Mrozem. Organizator Memoriału do końca nie wie, jak to będzie wyglądało. Część drużyn, które były zaproszone odmówiły udziału ze względu na pandemię. Chociażby Brazylia, w której koronawirus szaleje, nie będzie miała szansy na przyjazd – zaznaczył prezes PZPS.

W styczniu władze FIVB ogłosiły, że mistrzostwa świata kobiet w 2022 roku odbędą się w Holandii oraz w Polsce. Teraz jednak sprawa nie jest aż tak jasna i klarowna. Mundial w Polsce może być zagrożony ze względu na brak pieniędzy. Organizacja turnieju ma kosztować 10 milionów euro, więc PZPS liczy na wsparcie rządu. – Jacek Nawrocki chce przygotować zastępczynie dla siatkarek, które w ubiegłym roku zajęły czwarte miejsce na mistrzostwach Europy i grały w Final Six Ligi Narodów. Celem są przyszłe mistrzostwa kontynentu i mistrzostwa świata 2022. Nie mamy jeszcze podpisanej umowy, ale chcemy być z Holendrami współorganizatorami siatkarskiego mundialu. Do końca czerwca wszystko się wyklaruje – zakończył Kasprzyk.

Więcej w serwisie polsatsport.pl

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, reprezentacja Polski kobiet, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę