Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Izabela Lemańczyk nową libero MKS-u Kalisz

Izabela Lemańczyk nową libero MKS-u Kalisz

fot. Michał Szymański

Za przyjęcie i grę w obronie MKS-u Kalisz odpowiedzialna będzie Izabela Lemańczyk, która w ostatnim czasie reprezentowała barwy  Legionovii Legionowo. Na pozycji libero stworzy duet z wychowanką kaliskiej Akademii Natalią Pajdak. W Kaliszu spotka również rozgrywającą Alicję Grabkę, wspólnie z którą w ostatnich trzech latach grała w Legionovii.

Izabela Lemańczyk to córka wybitnej siatkarki, rekordzistki pod względem występów w reprezentacji Polski, Magdaleny Śliwy. Co ciekawe, wspólnie reprezentowały barwy Atomu Trefla Sopot, z którym zdobyły srebrny medal mistrzostw Polski w 2011 roku.Jest wychowanką Wisły Kraków, a jej pierwszym seniorskim zespołem był właśnie Trefl. W latach 2013 – 2015 występowała w Bundeslidze w barwach VT Aurubis Hamburg i VC Wiesbaden, po czym wróciła do kraju reprezentując Muszyniankę Muszyna. Do tej pory w TAURON Lidze zagrała w 164 meczach.

W ostatnich trzech sezonach była zawodniczką Legionovii Legionowo, pełniła również w zespole rolę kapitana. W sezonie 2021/22 notowała skuteczność przyjęcia na poziomie prawie 52%, czterokrotnie była wybierana MVP spotkania. Wspólnie z legionowskim zespołem zajęła piąte miejsce w TAURON Lidze oraz dotarła do finału Pucharu Polski.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi

źródło: mks-kalisz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę