Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Izabela Bałucka wraca do Wrocławia

fot. Michał Szymański

Izabelę Bałucką z pewnością zna każdy kibic wrocławskiej drużyny. Siatkarka grająca na pozycji środkowej reprezentowała już miejscowe barwy – w sezonie 2016/2017. Teraz ponownie wzmocni zespół ze stolicy Dolnego Śląska.

Izabela Bałucka jest wychowanką MKS-u MOS Wieliczka. Następnie swoją karierę rozwijała w zespole PWSZ-u Karpaty MOSiR KHS Krosno. Swój debiut w ekstraklasie zanotowała w 2015 roku w Tauron MKS Dąbrowie Górniczej. W sezonie 2016/2017 była zawodniczką Impela Wrocław. Po zakończonych rozgrywkach przeniosła się do POLI Budowlanych Toruń. Następnie siatkarka, na trzy lata, zmieniła barwy dołączając do ekipy Radomki Radom. Bałucka już kilkukrotnie dotarła aż do strefy medalowej TAURON Ligi.– Bardzo dobrze wspominam rok spędzony w drużynie wrocławskiej kilka sezonów temu. Lubię  to miasto i dobrze się tu czułam. Zespół w zeszłym sezonie pokazał jaki jest ambitny i waleczny, dlatego chciałam stać się częścią tej drużyny. Mam nadzieje, że wspaniali kibice, którzy są tam od zawsze będą mogli być z nami w hali i znów poczujemy tę prawdziwa atmosferę. Już nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu w zielonych barwach” – powiedziała Izabela Bałucka, środkowa #VolleyWrocław.

– W tym oknie transferowym śmiało można powiedzieć, że nadchodzący sezon jest dla wrocławskiego klubu sezonem powrotów. Do Wrocławia wróciła Ola Rasińska, Ola Gromadowska, czy Mateusz Żarczyński. Nie mogło być inaczej także na pozycji środkowej bloku. Dziś ogłaszamy, że #VolleyWrocław wzmacnia Iza Bałucka, dla której występ w biało-zielonych barwach będzie również powrotem do Wrocławia. Ostatnie lata Iza spędziła w Radomce, gdzie z pewnością nabrała doświadczenia walcząc o najwyższe cele w Tauron Lidze oraz Pucharze Polski – dodał Jacek Grabowski, Prezes Zarządu Volleyball Wrocław.

28-latka w minionych rozgrywkach rozegrała 25 spotkań, a w nich 64 setów. Łącznie zdobyła 72 punkty, w tym trzydzieści blokiem. Sześć razy posłała asa serwisowego. Na ten moment drużynę stanowią przyjmujące: Natalia Murek, Aleksandra Gromadowska i Marta Wellna, środkowa Karolina Fedorek i Magdalena Hawryła, rozgrywająca Adrianna Szady, atakująca Aleksandra Rasińska oraz libero – Agnieszka Adamek.  Drużynę poprowadzi Dawid Murek. Stanowisko drugiego trenera objął Mateusz Żarczyński, a statystykiem będzie Patryk Gosztyła.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi

źródło: #VolleyWrocław

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę