Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Ivan Zaytsev: Grasz, aby wygrać każdy mecz

Ivan Zaytsev: Grasz, aby wygrać każdy mecz

W grupie C Ligi Mistrzów niezaprzeczalnymi faworytami są siatkarze Cucine Lube Civitanova. Włoska drużyna odnotowała w tym tygodniu czwarte zwycięstwo, pokonując 3:0 Tours VB. O ile w pierwszym secie francuski zespół mocno naciskał na rywala, tak po porażce do 23 z siatkarzy Tours VB zeszło powietrze i w kolejnych dwóch setach stanowili tło dla włoskiego przeciwnika.

Cieszymy się bardzo z wygranej i występu zespołu, zwłaszcza z tego, co zrobiliśmy w drugim i trzecim secie, kiedy po naszej stronie boiska wszystko szło bardzo dobrze – powiedział po meczu z Tours VB Ivan Zaytsev, atakujący Cucine Lube Civitanova.

Nie wiem, czy zapewniliśmy sobie już pierwsze miejsce i szczerze mówiąc, myślę, że to nie ma znaczenia, ponieważ grając dla tak wspaniałego klubu jak Civitanova, grasz, aby wygrać każdy mecz. Tak zrobimy w pozostałych dwóch meczach – dodał zawodnik włoskiej drużyny.

Po wyrównanym pierwszym secie całkowicie zniknęliśmy z boiska i oczywiście nie mogę się z tego powodu cieszyć. Nie pokazaliśmy odpowiedniego nastawienia na tak ważny mecz i będę o tym rozmawiał z moimi zawodnikami – podsumował spotkanie Marcelo Fronckowiak, szkoleniowiec Tours VB. – Z drugiej strony chcę również pogratulować Civitanovie świetnego występu.

źródło: cev.eu, inf. własna