Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Isbel Mesa Sandoval dołączył do zespołu CUK Anioły Toruń

Isbel Mesa Sandoval dołączył do zespołu CUK Anioły Toruń

fot. Sławomir Kowalski - Anioły Toruń

To transferowy hit. Wicemistrz  świata z 2010 roku, brązowy medalista Ligi Światowej z 2012 i multimedalista mistrzostw Ameryki Południowej – Isbel Mesa Sandoval, dołączył do drużyny CUK Anioły Toruń. Mierzący 204 cm wzrostu środkowy, jest ostatnim elementem toruńskiej układanki.

Isbel Mesa Sandoval pochodzi z Kuby i to właśnie w jej barwach osiągał największe sukcesy w swojej karierze. Doświadczony, 33- letni środkowy ostatni sezon spędził we francuskim Amiens Metropole Volley-Ball. Isbel ma już za sobą pierwsze treningi z drużyną CUK Anioły Toruń.Ten projekt, zainteresował mnie już na samym początku. Znamy się z Wilfredo, więc wiedziałem, że ma bardzo fajny pomysł. Gdy pojawiła się propozycja gry w Toruniu, nie zastanawiałem się długo. Jestem tu od tygodnia. Od razu zacząłem trenować i poznawać klub i drużynę. Atmosfera jest bardzo fajna, bo cel jest wszystkim znany. Bez właściwej atmosfery jego realizacja byłaby trudna. Chcę wnieść do drużyny moją pasję, zaangażowanie i doświadczenie – mówi Isbel Mesa Sandoval.

Za tym transferem stoi Wilfredo Leon, czyli właściciel klubu. Grali razem w reprezentacji Kuby. Jesteśmy dumni, że zawodnika tego pokroju będziemy gościć w naszej drużynie. Wierzę, że Isbel będzie ogniwem, którego brakowało w naszym zespole. Na tym poziomie rozgrywek, takiego zawodnika jeszcze nie było – zdradza Karol Lejman, Prezes Zarządu Toruńskich Aniołów.

Pozyskanie reprezentanta Kuby zakończyło budowę zespołu, kompletowanego przez trenera Sebastiana Tylickiego. Kontrakty przedłużyli: przyjmujący Michał Nowakowski, Krzysztof Gulak, atakujący Jakub Skadorwa, rozgrywający Rafał Maluchnik, środkowy Igor Oziabło oraz libero Łukasz Detmer. Nowe nazwiska to z kolei: przyjmujący Łukasz Kalinowski, Bartosz Grzona, rozgrywający Łukasz Sternik, atakujący Rafał Pawlak, środkowy Łukasz Zimoń oraz libero Mateusz Podborączyński.

Cieszę się, że zawodnicy, który oddali serce naszej drużynie zostali z nami. Ta szóstka wywalczyła zeszłoroczny sukces, czyli 3. miejsce. Staraliśmy się podnieść jakość sportową. To się udało. Wszyscy palą się do gry, nikt nie chce spędzać czasu w kwadracie, więc wierzę, że trener każdemu da szansę, a zawodnicy będą się uzupełniać. Wierzymy, że jesteśmy w stanie walczyć tym składem o najwyższe cele – zaznacza Karol Lejman.

Zawodnicy trenują wspólnie od kilku tygodni. Podczas zgrupowania w Chomiąży Szlacheckiej mieli okazję lepiej się poznać i wybrać kapitana. Został nim, dobrze znamy toruńskim kibicom – Rafał Maluchnik. – Bardzo się cieszę, że koledzy wybrali mnie na kapitana drużyny. Wiem, że to ważna rola. Będę się skupiał na tym, by grać dobrze. Moim zadaniem jest łączenie zawodników, z trenerem i zarządem Klubu – mówi Rafał Maluchnik, nowy kapitan CUK Anioły Toruń.

Kibice toruńskiej drużyny będą mogli już wkrótce zobaczyć ją na boisku. W dniach 26-27 sierpnia, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 28 w Toruniu, rozegrany zostanie Turniej o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Obok gospodarzy, do rywalizacji przystąpią PGE SKRA Bełchatów, Legia Warszawa i BAS Białystok.

Sezon zaczynamy już za tydzień. To będzie świetne sportowe widowisko. Mecz CUK Aniołów Toruń i PGE SKRY Bełchatów to coś czego w Toruniu jeszcze nie było, na takim poziomie. Serdecznie zapraszamy – podsumowuje Karol Lejman, prezes zarządu Toruńskich Aniołów.

Harmonogram Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego:

26.08.2022 Piątek

17:00 Legia Warszawa- BAS Białystok
20:00 CUK Anioły Toruń- PGE Skra Bełchatów

27.08.2022 Sobota

12:00 Mecz o 3. miejsce
15:00 Mecz o 1. miejsce

źródło: Anioły Toruń

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę