Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Irańczyk następcą Zaytseva w Modenie?

Irańczyk następcą Zaytseva w Modenie?

fot. Katarzyna Antczak

Po próbach negocjacji włodarze Leo Shoes Modeny nie doszli do kompromisu z jedną ze swoich gwiazd. Coraz głośniej mówi się o przenosinach Ivana Zaytseva do Rosji. We Włoszech natomiast przystąpiono do szukania następcy atakującego, jak informują włoskie media miejsce Zaytseva może zająć były zawodnik jednego z największych rywali Modeny.

Amir Ghafour, bo o nim mowa, w Italii występuje od 2018 roku. Pierwszym włoskim klubem Irańczyka była Vero Volley Monza,  z której przed rokiem reprezentant Iranu trafił do zespołu prowadzonego przez Ferdinando de Giorgiego. W Civitanovej z tym transferem pokładano spore nadzieje, wydawać się mogło że jedynym problemem biancorossich będą limity obcokrajowców. Miniony sezon był jednak pechowy dla atakującego reprezentacji Iranu. Ghafour dość długo leczył kontuzję, a rolę pierwszego atakującego w ekipie mistrza Włoch przejął Kamil Rychlicki.Ghafour to dwukrotny wicemistrz Iranu, z Lube zdobył Puchar Włoch i Klubowe Mistrzostwo Świata, na koncie ma również sukcesy reprezentacyjne. Po pechowym sezonie w ekipie Ferdinando de Giorgiego z Irańczykiem nie przedłużono kontraktu, zgodnie z zapewnieniami Giuseppe Cormio i deklaracjami składanymi w trakcie sezonu czołowy klub Italii postanowił dać szansę młodemu Rychlickiemu. Do naszpikowanego gwiazdami klubu trafił również Jan Hadrava (doskonale znany polskim kibicom, w ostatnich sezonach broniący barw AZS-u Olsztyn).

W ostatnim czasie Amir Ghafour brał udział w drafcie do ligi koreańskiej, jednak bez sukcesu. Teraz mówi się, że to właśnie reprezentant Iranu ma zastąpić Ivana Zaytseva w Modenie. Klub z Modeny na tę chwilę nie komentuje tych doniesień, a zainteresowany atakującym ma być również irański klub Saipa Alborz, w barwach którego Ghafour grał w sezonie 2017/2018.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę