Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

IO: Włosi pokonali Tunezyjczyków w sparingu

fot. FIVB

Tuż przed startem zmagań siatkarskich na igrzyskach olimpijskich poszczególne zespoły dokonują ostatnich szlifów formy. W sparingowym meczu Włosi pokonali Tunezyjczyków 3:0. Okazali się lepsi od nich także w dodatkowym czwartym secie.

Reprezentacja Włoch przyjęła odmienną taktykę przygotowań do igrzysk olimpijskich od innych zespołów. W Lidze Narodów zagrała rezerwowym składem, a czołowi siatkarze pod okiem Gianlorenzo Blenginiego przygotowywali się do zmagań w Japonii. Jednak brakowało im sparingów, stąd też przed igrzyskami rozegrali kilka meczów kontrolnych. Dwukrotnie okazali się lepsi od Argentyńczyków, pokonali też Rosjan, a tuż przed początkiem rywalizacji w fazie grupowej igrzysk rozegrali jeszcze kontrolną grę z Tunezyjczykami, którą wygrali 3:0. Okazali się lepsi od rywali także w dodatkowym czwartym secie.Szkoleniowiec Włochów dał pograć większości zawodnikom. Odpoczywał jedynie Ivan Zaytsev. Co ciekawe, dobrze rozkładał się atak we włoskiej ekipie, bowiem aż sześciu zawodników uzyskało dwucyfrową zdobycz. Podopieczni trenera Blenginiego dysponowali stabilnym przyjęciem na poziomie 68%, co przekładało się na ich spokojną grę w ataku. Sami naciskali rywali zagrywką, dzięki czemu Tunezyjczycy mieli większe problemy z grą ofensywną. Najbardziej zaciętą walkę z przeciwnikami podjęli w dodatkowej partii, którą przegrali dopiero po batalii na przewagi. Najczęściej po obu stronach siatki punktowali Wassim Ben Tara i Daniele Lavia, którzy zgromadzili na swoim koncie po 12 punktów.

Włochy – Tunezja 4:0
(25:20, 25:19, 25:16, 19:17)

Składy zespołów:
Włochy: Piano (10), Giannelli (4), Juantorena (10), Anzani (10), Vettori (10), Lavia (12), Colaci (libero) oraz Kovar (2), Galassi (7), Michieletto (10) i Sbertoli
Tunezja: Moalla (2), Kadhi (7), Ben Tara (12), Ben Othmen Miledi (7), Agrebi (9), Ben Slimene (1), Hmissi (libero) oraz Karamosli (3), Nagga (5), Mbareki (2) i Boguerra (3)

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę