Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO: Wicemistrzowie olimpijscy za mocni dla Polaków

IO: Wicemistrzowie olimpijscy za mocni dla Polaków

W 1/8 finału turnieju siatkówki plażowej podczas igrzysk olimpijskich Grzegorz Fijałek i Michał Bryl mierzyli się ze zwycięzcami grupy F – włoskim duetem Nicolai/Lupo. Wicemistrzowie olimpijscy z Rio de Janeiro okazali się za mocni dla Polaków. Pierwszy set był niezwykle wyrównany, ale ostatnie słowo należało do Włochów. Drugi set toczył się niemal od początku po myśli Nicolaia i Lupo to oni w ćwierćfinale zagrają z katarskim duetem Cherif/Ahmed.

Pierwsze akcje spotkania toczyły się po myśli Polaków. Dopiero po czasie na życzenie Włochów, przełamali oni biało-czerwonych (3:2). W kolejnych akcjach włoski duet wciąż gonił wynik.  Gdy Paolo Nicolai zablokował Michała Bryla na tablicy wyników pojawił się remis (7:7). Nie brakowało mocnych ataków, a wynik pozostawał na styku (11:10). Raz za razem skutecznie atakował Daniele Lupo i Włosi wyszli na prowadzenie 12:11. Ze zmiennym szczęściem punktował Grzegorz Fijałek, ale gdy najpierw obronił atak rywala, a następnie wybił piłkę po bloku w aut, Polacy odzyskali przewagę (17:16). Nie brakowało przedłużonych wymian. Po skutecznymi ataku Lupo wynik ponownie się wyrównał, o czas poprosili Polacy (19:19). Jako pierwsi piłkę setową mieli Włosi, ale biało-czerwoni doprowadzili do walki na przewagi. Punkt na wagę zwycięstwa zdobył Lupo.

Przez własne błędy Polacy stracili zbudowaną przewagę na początku drugiej odsłony (2:0, 2:3). W kolejnych akcjach na nowo rozgorzała walka (5:5). Przy zagrywkach Lupo Włosi wyszli na prowadzenie, po czasie serię rywali zakończył blok Bryla (6:8). W dalszej fazie seta dystans powiększał się. W ataku ręki nie wstrzymywał Nicolai (9:13). Siatkarzom z Włoch również zdarzały się błędy, przy zagrywkach Fijałka różnica punktowa zaczęła się zmniejszać. Przy stanie 12:14 o czas poprosił włoski duet. Po przerwie Polak zepsuł zagrywkę. Pod siatką nie brakowało emocji. Biało-czerwoni starali się odrabiać straty, ale nie zdołali już doprowadzić do remisu. Polacy obronili dwie piłki meczowe, jednak ostatnie słowo należało do Lupo. Atak Włocha po skosie przypieczętował ich zwycięstwo.